• انتشار: 6 ژانویه 2020
  • ساعت: 11:28
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40576
پرینت

در برخورد ۶ موشک به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد دستکم ۶ تن مجروح شدند

ارتش عراق برخورد ۳ موشک کاتیوشا به نزدیکی سفارت در منطقه سبز و سه موشک دیگر به محله جادریه در مجاورت منطقه سبز را تأیید کرده است.

منابع خبری به نقل از شاهدان عینی از برخورد ۶ موشک کاتیوشا به نزدیکی محل سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، پایتخت عراق خبر دادند.

ارتش عراق برخورد ۳ موشک کاتیوشا به نزدیکی سفارت در منطقه سبز و سه موشک دیگر به محله جادریه در مجاورت منطقه سبز را تأیید کرده است.

بر اثر برخورد موشک‌ها به یک مجتمع مسکونی در جادریه دست کم ۶ تن از ساکنان حاضر در این مکان مجروح شده‌اند.

منطقه سبز، منطقه‌ای حفاظت شده و فوق امنیتی در مرکز بغداد، پایتخت عراق است که مقر برخی ساختمان‌های حساس دولتی و سفارت آمریکا در عراق نیز در آن قرار دارد.

شامگاه شنبه ۱۴ دی نیز دو موشک کاتیوشا به نزدیکی ساختمان سفارت آمریکا در بغداد برخورد کرد. در همان زمان دو حمله با کاتیوشا نیز به دو پایگاه محل استقرار نظامیان آمریکایی در موصل و بلد در شمال بغداد صورت گرفت. هیچ کدام از خملات شب گذشته تلفاتی در بر نداشت.

به دنبال کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در بامداد جمعه به دست نیروهای امریکایی در عراق، مقام‌های ایرانی آمریکا را به «انتقام سخت» تهدید کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز شامگاه شنبه اعلام کرد ۵۲ مکان «بسیار مهم» در ایران را نشان کرده تا در صورت حمله ایران به منافع آمریکا، به آنها حمله کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.