• انتشار: 7 نوامبر 2019
  • ساعت: 00:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39325
پرینت
تیم ثبات و همگرایی هشدار داد

در برابر تخلفات کمیسیون بی تفاوت نمی نشینیم

اعضای کمیسیون انتخابات فیصله کردند بازشماری آرا در ولایات آغاز کنند. اما دستۀ ثبات و همگرایی هشدار داد تا مطالبات آنها برآورده نشود، اجازۀ بازشماری را نخواهند داد.

شورای رهبری دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، شام روز سه‌شنبه (۱۴ عقرب ۱۳۹۸) در نشستی هشدار داد در برابر تخلفات کمیسیون انتخابات بی‌تفاوت نمی‌مانند.

دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی امروز در اعلامیه‌یی گفت کمیسیون انتخابات باید طرزالعمل‌های انتخاباتی را تطبیق کند و به مطالبات آنان رسیدگی نمایند.

  تیم عبدالله عبدالله گفت چهار نوع رأی تقلبی که رقم درشتی را تشکیل می‌دهند، تحت هیچ شرایطی قابل پذیرش نیستند: « ۱۳۷۶۳۰ آرای مبهم و‌ناشناخته‌یی که در بخش قرنطین دستگاه در ملوگ قرار دارد؛ ۱۰۲۰۱۲ رأی خارج از زمان (قبل از ۷ صبح ۶ میزان و بعد از ۵ عصرهمان روز)؛ عکس از روی عکس و عکس‌های تکراری که به دلیل تعیین استندر تفکیک غیر معیاری، هنوز تصفیه نشده‌اند؛ و دستگاه‌ها و اس دی کارت‌های گم شده که به ۷۰۰ عدد می‌رسند و متاسفانه معلومات بایومتریکی شان که اساس محاسبه است، دیگر در دسترس نیست.»

آنان در اعلامیه‌یی همچنان گفتند تطبیق بی‌طرفانه قانون و طرزالعمل‌ها، تصفیه آرای تقلبی از مجموع آراء در قدم اول و نشان دادن ارقام آرای معتبری باقی مانده براساس شناخت ماشین بایومیتریک، با تفکیک محلات و مراکز رأی دهی از وظایف اصلی کمیسیون مستقل انتخابات است.

دستۀ ثبات  همگرایی از کمیسون خواست هرچه عاجل به خواست‌های قانونی ما به صورت مکتوب جواب قناعت بخش ارایه نماید.

دستۀ ثبات و همگرایی هشدار داد در مقابل تقلب و چشم پوشی از تقلب، به هیچ‌صورت و تحت هیچ شرایطی بی تفاوت نخواهند نشست.

اعضای کمیسیون انتخابات فیصله کردند بازشماری آرا در ولایات آغاز کنند. اما دستۀ ثبات و همگرایی هشدار داد تا مطالبات آنها برآورده نشود، اجازۀ بازشماری را نخواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.