• انتشار: 2 فوریه 2021
  • ساعت: 12:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54017
پرینت

در انفجارهای امروز کابل رئیس جمعیت اصلاح کشته شد

سایت اینترنتی مربوط به جمعیت اصلاح اعلام کرد محمد عاطف؛ رییس شورای مرکزی این نهاد در انفجار ساحه سلیم کاروان کشته شده‌است.

براساس آخرین جزئیات در انفجار دوم کابل که در منطقه سلیم کاروان رخ داد، دو غیر نظامی به شمول محمد عاطف؛ رییس شورای مرکزی «جمعیت اصلاح» کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جمعیت اصلاح یک گروه تندرو اسلام‌گرا است که در سال‌های گذشته، فعالیت‌های بحث‌برانگیزی در سراسر افغانستان داشته‌است.

فردوس فرامرز؛ سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفت این انفجار حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح امروز (سه شنبه، ۱۴ دلو) در ساحه سلیم کاروان شهر کابل رخ داده‌است.

به گفته او در این رویداد یک موتر نوع «فرونر» هدف قرار گرفته‌است و دو غیر نظامی کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در همین حال سایت اینترنتی مربوط به جمعیت اصلاح اعلام کرده که محمد عاطف؛ رییس شورای مرکزی این نهاد نیز در انفجار ساحه سلیم کاروان کشته شده‌است.

انفجار اول حوالی ساعت ۷:۳۵ صبح امروز ناحیه دوم شهر کابل را تکان داد.

فردوس فرامرز؛ سخنگوی پولیس کابل به خبرگزاری افق گفت که در این رویداد یک عراده واسطه نوع «افرست» در سرک جوی شیر از مربوطات ناحیه دوم پایتخت هدف انفجار ماین قرار گرفته‌است.

سخنگوی پولیس کابل افزود که در این رویداد دو منسوب امنیتی زخمی شده‌ که زخمیان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

این در حالی است که از چند ماه به این‌سو، کابل تقریبا همه‌روزه شاهد انفجارات ناشی از ماین مقناطیسی است و این روند در ولایات نیز ادامه دارد.

حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح امروز در شهر چاریکار؛ مرکز ولایت پروان، حامل عبدالواسع رحیمی؛ آمر امنیت و سرپرست فرماندهی پولیس پروان هدف انفجار ماین قرار گرفته‌است.

به گفته منبع در این رویداد به آمر امنیت پروان و همراهانش آسیبی نرسیده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.