سیاستِتیتر یک

در اعتراض به حملات جنگنده های پاکستانی، طالبان سفیر پاکستان را احضار کرد

در اعتراض به بمباران مناطق شرقی کشور توسط جنگنده های پاکستانی، وزارت خارجه طالبان منصور احمد خان، سفیر پاکستان مقیم در کابل را احضار کرد.

وزارت خارجه طالبان در بیانیه ای امروز (شنبه ۲۷ حمل) گفته است که با احضار سفیر پاکستان مقیم در کابل، مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به این حملات به جانب پاکستانی اعلام کرده است.

به نقل از بیانیه، امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان ضمن محکوم نمودن این حملات، گفته است که باید از تمام تخطی های نظامی به شمول حملات خوست و کنر جلوگیری شود زیرا این گونه اعمال باعث وخامت روابط میان دو کشور می گردد و به جوانب مغرض نیز اجازه می دهد که از چنین وضعیتی سوء استفاده کنند.

امیرخان متقی در پایان این نشست همچنین یک اعتراض نامه به سفیر پاکستان داد تا به سران اسلام آباد ارائه کند.

لازم به ذکر است که حوالی ساعت ۳ بامداد امروز (شنبه ۲۷ حمل) جنگنده های پاکستانی مناطقی را در ولایات خوست و کنر بمباران کردند که براساس گزارش ها دست کم ۴۰ غیرنظامی در آن کشته شدند.

گفته می شود که جنگنده های پاکستانی به دنبال هدف قرار دادن پناهگاه های مربوط به تحریک طالبان پاکستان بودند.

جنگجویان تحریک طالبان پاکستان روز پنجشنبه هفته گذشته در حمله به نیروهای پاکستانی، ۷ تن از سربازان ارتش این کشور را کشتند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. پاکستان خود اش مشت زده در لگد گیر آمده مرکز تروریستها اصلا خود پاکستان است حالامیخواهد بدنامی خود را بالای افغانستان بگزارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا