• انتشار: 29 ژوئن 2020
  • ساعت: 21:04
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 45350
پرینت

در ارتباط با ترور سلیمانی ایران دستور تعقیب قضایی ۳۶ نفر را صادر کرد

علی القاصی مهر، دادستان تهران امروز (دوشنبه، ۹ سرطان) در جلسه‌ی شورای عالی قضایی ایران گفت که یک فهرست ۳۶ نفره از کسانیکه در ترور قاسم سلیمانی «مشورت، مبادرت و صدور دستور» داشته‌اند را صادر کرده است.

دولت ایران فهرستی ۳۶ نفره از جمله دونالد ترمپ، رییس‌جمهوری امریکا را در ارتباط با ترور قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران در اختیار پلیس انترپول گذاشته است.

علی القاصی مهر، دادستان تهران امروز (دوشنبه، ۹ سرطان) در جلسه‌ی شورای عالی قضایی ایران گفت که این ۳۶ نفر در ترور قاسم سلیمانی «مشورت، مبادرت و صدور دستور» داشته‌اند.

دادستان تهران افزود این افراد شامل مسئولان سیاسی و نظامی امریکا و سایر دولت‌ها می‌شوند. به گفته‌ی او، در رأس این ۳۶ نفر، رییس‌جمهوری امریکا قرار دارد که حمله بر قاسم سلیمانی را برنامه‌ریزی کرده است.

علی القاصی مهر گفت ایران درخواست تعقیب و جلب بین‌المللی آنان را کرده و پولیس انترپول هم برای این ۳۶ فرد اعلان قرمز داده است.

قاسم سلیمانی در تاریخ ۱۳ جدی در یک حمله‌ی هوایی در فرودگاه بغداد، پایتخت عراق ترور شد. این حمله که از سوی امریکا انجام شد کاروان موترهای حامل او و فرماندهان گروه حشد الشعبی را هدف قرار داد.

وزارت دفاع امریکا در آن هنگام اعلام کرد دستور این حمله از سوی دونالد ترمپ صادر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.