• انتشار: 29 دسامبر 2019
  • ساعت: 11:46
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40283
پرینت

درگیری پلیس فرانسه با جلیقه زردها روی قانون بازنشستگی

نمایندگان اتحادیه‌های کارگری اعلام کرده‌اند به مقاومت و اعتصاب ادامه خواهند داد تا دولت ماکرون در تصمیم اخیر خود بازنگری کند.

مأموران پلیس فرانسه روز شنبه در پاریس با جلیقه‌زردها و معترضان به قانون تازهٔ بازنشستگی در این کشور درگیر شدند و برای متفرق ساختن آنها به سویشان گاز اشک‌آور شلیک کردند.

روز شنبه شماری از اعضای جنبش جلیقه‌زردها، جنبش ضددولتی در فرانسه، به صفوف چند هزار نفری پیوستند که برای اعتراض به قانون جدید بازنشستگی و مستمری در این کشور راهی خیابان‌های پاریس شده بودند.

درحالیکه شماری از معترضان تلاش داشتند دیواره‌های حفاظتی موقت اماکن گردشگی را بردارند و به آتش بکشند، پلیس برای متفرق کردن این تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

این در حالی است که با اعتصاب گستردهٔ کارکنان حمل و نقل، برنامهٔ خطوط مترو و اتوبوس پاریس و شماری از دیگر شهرهای فرانسه از اوائل ماه جاری میلادی با اختلال روبرو بوده‌ است.

نمایندگان اتحادیه‌های کارگری اعلام کرده‌اند به مقاومت و اعتصاب ادامه خواهند داد تا دولت ماکرون در تصمیم اخیر خود بازنگری کند.

قانون تازهٔ بازنشستگی در فرانسه، قصد دارد رَویه‌های مختلف بازنشستگی را یکسان‌سازی کند و سن بازنشستگی را نیز از ۶۲ سال به ۶۴ افزایش بدهد. اصلاحات تازهٔ این قانون همچنین در شماری از موارد از میزان مستمری‌ها خواهد کاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.