• انتشار: 12 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49569
پرینت

درگیری ها در هلمند همچنان ادامه دارد/ نیروهای تازه نفس و اکمالات تازه به هلمند ارسال شده است

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند تاکید کرد در ساحات مختلف این ولایت شب گذشته عملیات هایی از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی و قوایی هوایی انجام و شماری زیادی از طالبان کشته و زخمی شده اند.

وزارت داخله اعلام کرد در پاسخ به حملات تهاجمی طالبان و در حمله نیروهای امنیتی در بخش هایی از ولایت هلمند ۷۱ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله شب گذشته گفت در پاسخ به حملات تهاجمی و تحرکات طالبان در ولسوالی های ناوه و نهرسراج ولایت هلمند، عملیات ضد حمله انجام و در آن ۷۱  طالب کشته شدند.

‏آرین تاکید کرد نیروهای امنیتی و دفاعی پاسخ هرنوع حملات طالبان را می دهند.

سخنگوی وزارت داخله در بارۀ تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این درگیری‌ها، چیزی نگفت.

در همین حال عمر زواک سخنگوی والی هلمند امروز دوشنبه به رسانه ها گفت عملیات تصفیه ای و تلاشی در ساحات شاهراه نمبر یک نهر سراج، ولسوالی ناوه، نادعلی و ساحه چاه انجیر و بشرانی این ولایت ادامه دارد.

زواک تاکید کرد در ساحات مختلف این ولایت شب گذشته عملیات هایی از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی و قوایی هوایی انجام و شماری زیادی از طالبان کشته و زخمی شده اند.

او در مورد تلفات طالبان و نیروهای امنیتی چیزی نگفت.

حملات طالبان در ولایت هلمند

این در حالی است که از سه روز به اینسو، بخش‌هایی از هلمند به‌شمول حوزۀ چهارم امنیتی لشکرگاه، منطقۀ چاه انجیر، ولسوالی نادعلی و جادۀ عمومی ۶۰۱ لشکرگاه، شاهد نبرد میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده‌ و گروه طالبان روز گذشته تا نزدیکی های شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند پیش روی کرده بودند.

عبدالمجید آخندزاده عضو شورای ولایتی هلمند روز گذشته گفت درگیری ها در مسیرشاهراه ۶۰۱ و منطقه «باباجی» ادامه دارد و حوزه چهارم امنیتی پولیس به دست طالبان افتاده است.

در همین حال دفتر والی هلمند با نشر خبرنامه ای گفت تجهیزات و اکمالات برای نبروهای امنیتی در شهر لشکرگاه و نیز نیروهای تازه نفس در ولسوالی های ناوه و نادعلی این ولایت برای مقابله با طالبان و باز پس گیری نقاط از دست رفته فرستاده شده است.

در همین برخی منابع غیررسمی از تلفات نیروهای امنیتی در این درگیری ها نیز خبر داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.