• انتشار: 25 می 2020
  • ساعت: 14:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44589
پرینت

درگیری میان افراد مسلح در تخار ۱۰ کشته بر جای گذاشت

درگیری میان دو فرمانده غیر مسئول در تخار که چندین ساعت طول کشید ۱۰ کشته برجای گذاشت.

مقام‌های محلی ولایت تخار در شرق افغانستان می‌گویند در اثر درگیری میان افراد مسلح غیرمسوول در این ولایت ده تن کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

محمد جواد هجری، سخنگوی والی تخار روز دوشنبه پنجم جوزا گفت این درگیری در روستای “قورق‌سای” ولسوالی گلفگان این ولایت به وقوع پیوسته است.

آقای هجری افزود: «دو فرماندۀ غیرمسوول روز گذشته با هم درگیر شده اند که در نتیجۀ درگیری ده نفر کشته وارد شده است. کشته‌ها از هر دو طرف اند. پولیس به ساحه رفته اوضاع در کنترل است و بررسی‌ها در این مورد آغاز شده است.»

به گفته آقای هجری در این درگیری که برای چندین ساعت میان دو طرف ادامه داشت، یک باشنده محل که در این قضیه دخیل نبوده نیز کشته شده است.

سخنگوی والی تخار دلیل این درگیری مسلحانه را خصومت‌های شخصی عنوان کرد.

مقام‌های محلی ولایت تخار تایید می‌کنند که سلاح غیرقانونی در این ولایت نزد هزاران باشنده این ولایت وجود دارد که هرزگاهی به درگیری مسلحانه می‌پردازند.

آقای هجری افزود حکومت محلی این ولایت اقداماتی را برای خلع سلاح افراد مسلح غیرمسوول در برخی از ولسوالی‌های این ولایت آغاز کرده و تنها در ولسوالی چاه‌آب این ولایت از نزد ده‌ها نفر سلاح‌های شان گرفته شده است.

سخنگوی والی تخار تاکید کرد از چندین روز به این سو، یک هیاتی از مجلس نمایندگان افغانستان از کابل به ولسوالی چاه‌آب رفته و قرار است به خصومت‌های که از چندین سال میان فرماندهان پیشین جهادی در این ولسوالی جریان دارد پایان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.