امنیت و جرایمِتیتر یک

درگیری مرگبار در اسپین بولدک: طالبان و پاکستان یکدیگر را متهم به آغاز درگیری می کنند

حوالی ساعت ۲ بعد از چاشت امروز (یکشنبه ۲۰ قوس) نیروهای طالبان در منطقه اسپین بولدک در ولایت قندهار در جنوب کشور بار دیگر با نظامیان پاکستانی وارد درگیری مرگبار شدند.

ارتش پاکستان طی بیانیه ای مدعی شده که نیروهای طالبان آغازگر این درگیری بوده اند، اما مقامات محلی طالبان، نظامیان پاکستانی را متهم به آغاز جنگ می کنند.

اما براساس گفته های هر دو طرف، این درگیری پس از آن آغاز شد که نیروهای طالبان در حال حصار کشی مرزی و شروع به ساخت یک پوسته مرزی جدید در اسپین بولدک کردند.

ارتش پاکستان می گوید که طالبان بدون هیچ دلیلی با سلاح های سبک و سنگین به سوی غیرنظامیان در منطقه چمن بلوچستان شلیک کردند که منجر به کشته شدن دست کم ۶ تن و زخمی شدن ۱۷ تن دیگر شد.

یک مقام محلی طالبان ضمن تایید این درگیری به رسانه ها گفته است که این درگیری بعدازظهر امروز در منطقه «شیرو اوبه»، منطقه ای میان چمن و اسپین بولدک رخ داده است.

مولوی صابر سخنگوی قوماندانی امنیه طالبان برای ولایت قندهار گفت درگیری در لحظات ابتدایی بسیار شدید بود اما پس از چندی متوقف شد.

دروازه مرزی اسپین بولدک – چمن نیز به دنبال این درگیری برای مدتی بسته شد اما مجددا بازگشایی گردید.

باشندگان محلی نیز به رسانه گفته اند که این درگیری حدود یک ساعت به طول انجامید؛ آنها همچنین مددعی اند که نظامیان پاکستانی برای مدتی به سوی خانه ها نیز تیراندازی کردند.

طالبان با نظامیان پاکستانی پیش از این نیز بارها در این منطقه با یکدگیر درگیر شده اند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا