• انتشار: 5 سپتامبر 2016
  • ساعت: 21:18
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 13065
پرینت

درگیری خونین مهاجران با یکدیگر در کمپ مهاجرین جزیره لسبوس یونان

مقامات یونان می گویند که در جزیره لسبوس این کشور و در یک کمپ مهاجرین، مهاجرانی از کشورهای افغانستان، عراق و سوریه شب گذشته درگیری خونینی با یکدیگر داشته اند.

به گفته این مقامات، این درگیری در کمپ ماریا در جزیره لسبوس این کشور میان نوجوانان مهاجر افغان، عراقی و سوریه ای صورت گرفت، که در این رویداد هفت تن زخمی شده اند.

لازم به ذکر است کمپ ماریا در جزیره لسبوس گنجایش ۳۴۰۰ نفر را دارد، اما هم اکنون بیش از ۵۰۰۰ مهاجر که عمدتا نوجوانان کم سن و سال هستند در آن بسر می برند.

به گفته شاهدان ماجرا، نزاع ابتدا توسط نوجوانان افغان شروع شد که علیه نوجوانان سوریه به پا خواسته بودند.

از سویی دیگر، نوجوانان سوریه ای نیز به مهاجران عراقی حمله کردند و مدعی بودند که عراقی ها آنها را تهدید به خشونت کرده بودند.

در این درگیری بعضی تاسیسات کمپ نیز تخریب شد.

پولیس یونان هفت تن را برای درمان جراحت ها به مرکز درمانی فرستاده است، اما هیچ دستگیری نداشته است.

به باور کارشناسان، شلوغی بیش از حد در این کمپ سبب تحریک برخی خشونت ها میان مهاجران شده است. در این کمپ که برای تنها ۳۵۰۰ نفر طراحی شده، بیش از ۵۴۰۰ تن اقامت دارند.

جزیره لسبوس یونان به ترکیه بسیار نزدیک است، از همین رو بسیاری از مهاجرین این جزیره را مقصد بعدی شان پس از ترکیه تعیین می کنند، تا به کشورهای اروپای غربی برسند.

ساکنان این کمپ در انتظارند تا بررسی درخواست پناهندگی شان توسط مقامات یونانی صورت بگیرد، و در صورتی که با درخواست آنان موافقت نشود، آنها را به ترکیه که به تازگی با اتحادیه اروپا پیمانی در همین خصوص امضا کرده می فرستند.

این کمپ بارها شاهد درگیری و نزاع بوده است، بطوریکه چند ماه پیش نیز، مهاجران به سوی پولیس سنگ پرتاب می کردند و برخی جاهای این کمپ را آتش زدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.