• انتشار: 4 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:21
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50346
پرینت
براساس فیصله وزارت تحصیلات عالی و دو روز پس از حمله مرگبار

دروس دانشگاه کابل امروز از سر گرفته می شود

وزارت تحصیلات عالی ناوقت شب گذشته با نشر اعلامیه ای گفت هیأت رهبری این وزارت و دانشگاه کابل در جلسه ای فیصله کرده است تا دروس محصلان دانشگاه کابل امروز چهارشنبه (۱۴ عقرب) دوباره از سر گرفته شود.

دو روز پس از حمله مرگبار بر دانشگاه کابل وزارت تحصیلات عالی اعلام کرد دروس این دانشگاه امروز دوباره از سر گرفته می شود.

وزارت تحصیلات عالی ناوقت شب گذشته با نشر اعلامیه ای گفت هیأت رهبری این وزارت و دانشگاه کابل در جلسه ای فیصله کرده است تا دروس محصلان دانشگاه کابل امروز چهارشنبه (۱۴ عقرب) دوباره از سر گرفته شود.

این وزارت افزود در این جلسه همچنان فیصله شده تا منار یاد بود از قربانیان حمله بر دانشگاه کابل با ذکر نام های قربانیان اعمار و نیز تاریخ ۱۲ عقرب به نام «روز سیاه» در تاریخ دانشگاه کابل درج تقویم شود.

به گفته این وزارت برای برگزاری مراسم فاتحه خوانی برای قربانیان این رویداد تصامیم لازم اتخاذ شده است.

حمله بر دانشگاه کابل

حوالی ساعت ۱۱ روز دوشنبه گذشته شماری از مهاجمان انتحاری ابتدا وارد دانشگاه کابل شدند و در ساختمان «ستاژ قضایی دانشکده حقوق» به تیراندازی پرداختند.

این تیراندازی نزدیک به شش ساعت طول کشید و در نهایت با کشته شدن سه تروریست پایان یافت.

طارق آرین در آخرین آمار از تلفات این رویداد گفت در این حمله ۲۲ تن کشته و ۲۷ تن زخمی شده اند، اما منابع غیررسمی شمار قربانیان این حمله را بیشتر از آمار اعلام شده می گویند.

حمله بر دانشگاه کابل که گروه داعش مسوولیت آن را برعهده گرفت با واکنش های گسترده همراه شد. روز گذشته همزمان با اعلام روز ماتم ملی از سوی رییس جمهور شماری از سفارت خانه های مقیم کابل نیز پرچم های شان را نیمه برافراشته قرار دادند.

وزارت خارجه افغانستان در توییتی گفت: «به تاسی از اعلان ماتم ملی در رابطه به حمله تروریستی وجنایت ضدبشری در پوهنتون کابل، وزارت خارجه و نمایندگی های دیپلماتیک در خارج از کشور درفش ملی را به حالت نیمه برافراشته درآوردند.»

این وزارت افزود تا حال رهبران سازمان ملل ‌و همکاری های اسلامی و نمایندگان ۴۲ کشور این حمله را محکوم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.