• انتشار: 5 اکتبر 2017
  • ساعت: 15:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24912
پرینت

درخواست ها برای تصویب قانون مهاجرت در آلمان افزایش می یابد

برخی از سیاستمداران و مقام های مذهبی آلمانی با توجه به کمبود شدید نیروی متخصص در این کشور و وضعیت پناهجویان، خواهان تصویب قانون مهاجرت و ادغام آوارگانی شدند که درخواست پناهندگی شان پذیرفته شده است.

فُلکر کاودَر، رئیس فراکسیون دو حزب خواهری دموکرات مسیحی آلمان (سی دی یو) و سوسیال مسیحی بایرن (سی اس یو) با توجه به کمبود نیروی متخصص بر ضرورت شدید تصویب قانون مهاجرت تاکید کرد. او در مصاحبه با روزنامه آلمانی «پاساوَر نویِه پِرِسِه» (شماره روز پنجشنبه) گفت: «ما به طور مثال در بخش مراقبت از اشخاص سالمند و بیمار به ده ها هزار نفر نیاز داریم». به گفته این سیاستمدار آلمانی با توجه به این شغل ها باید «تکمیل قوانین کنونی را در نظر گرفت».

کاودر اما بر این هم تاکید کرد که براساس این قانون مهاجرت فقط باید اشخاصی به آلمان بیایند «که حتما در این کشور کار پیدا می کنند».

احزاب سبزها و دموکرات آزاد آلمان خواهان تدوین قانون مهاجرت براساس الگوی کانادا هستند. در کانادا مهاجرت نیروهای متخصص از سال ۱۹۶۷ براساس یک سیستم امتیاز به پیش برده می شود.

کاودر در ادامه سخنانش بر اهمیت ادغام پناهجویان قبول شده در جامعه تاکید کرد و همزمان افزود: «نمی شود که هرکسی به آلمان می آید و دلیلی برای پناهندگی ندارد، این جا ماندگار شود».

در این میان الکساندر دوبرینت، سیاستمدار حزب سوسیال مسیحی بایرن یک بار دیگر تاکید کرد که حزبش حاضر نیست در مورد تعیین سقف نهایی ورود آوارگان به آلمان «بحث و مذاکره کند». دوبرینت در مصاحبه با مجله خبری آلمانی «فوکوس» گفت، «…مبارزه با دلایل مهاجرت، محافظت از مرزها، کمک به پیشبرد ادغام، تسریع روند پس فرستادن (مهاجران قبول ناشده)، تعیین کشورهای مبدای امن» نیز با درخواست تعیین سقف نهایی ورود آوارگان به آلمان ارتباط دارد.

کارل یوستن، از مقام های بلندپایه کلیسای کاتولیک به این اشاره کرد که این کلیسا از سال گذشته برای تصویب قانون مهاجرت تلاش می کرده است. او روز چهارشنبه در مصاحبه با یک ایستگاه رادیویی مذهبی کاتولیک گفت، «درست است که مهاجران دلایل شخصی برای آمدن به آلمان دارند، اما ما نمی توانیم همه آن ها را بپذیریم». او افزود: «می شود درباره امکان دادن اقامت قانونی به آن ها بحث و گفتگو کرد».

یوستن مجادله بر تعیین سقف نهایی مهاجرت را «بحث نمادین خواند که حزب سوسیال مسیحیان بایرن خواهان آن است، چون می خواهد نشان دهد که دراین زمینه موقف مشخصی دارد».

اما به گفته این مقام مذهبی کاتولیک این بحث هیچ مشکلی را حل نمی کند: «پناهندگی یک حق اساسی است که نمی شود آن را سهمیه بندی کرد». به گفته او همین مساله در مورد الحاق اعضای خانواده پناهجویان نیز صدق می کند. این مقام بلندپایه مذهبی افزود، در مورد شمار خانواده هایی پناهجویانی که می توانند به آن ها در آلمان ملحق شوند، شایعاتی وجود دارد. اما این ارقام آن قدر بلند نیست. نمی شود که پناهجویان مجبور شوند خانواده های شان را در بیچارگی به حال خودشان بگذارند و چنین سیاستی بشردوستانه نیست.

DW©

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.