• انتشار: 9 ژانویه 2017
  • ساعت: 16:27
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 17336
پرینت

درآمد اداره‌های عایداتی در فراه افزایش یافته است

مقام‌ها در ولایت فراه می‌گویند با وجود بالا بودن گراف تهدیدهای امنیتی در سال جاری، درامد اداره‌های عایداتی این ولایت به‌طور بی‌پیشنه‌ای افزایش یافته است.

 

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه امروز (دوشنبه ۲۰جدی) به خبرگزاری رها گفت: “مقام‌های محلی فراه و از جمله آصف ننگ والی این ولایت امروز گزارش سال مالی ۱۳۹۵ و دستاوردهای شان را به مردم فراه ارایه کرد که طبق این گزارش‌ها، اداره محلی فراه با وجود چالش‌های امنیتی دستاوردهای خوبی دارد.”

آقای مهری می‌گوید با وجود تهدیدهای امنیتی و کاهش بازرگانی و تجارت در ولایت فراه، عواید اداره مستوفیت نسبت درآمد این اداره در سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

هم‌زمان با این او گفت که عواید گمرک ولایت فراه در مقیاس به درآمد سال گذشته آن – که به ۲ اعشار ۲ میلیارد افغانی رسیده بود –  در سال جاری به ۴ اعشار ۶ میلیارد افغانی افزایش یافته است.

در همین حال سخنگوی والی فراه ضمن تایید ناامنی‌های اخیر در این ولایت، گفت که در جریان امسال نیروهای امنیتی در حدود صد حمله‌ی طالبان را دفع کرده و  جنگ‌جویان این گروه را سرکوب کرده اند.

او همچنان از برنامه‌های جدید امنیتی در این ولایت خبر داد که شامل مستحکم کردن کمربندهای امنیتی و دیگر برنامه‌های ضد هراس‌افکنی‌ است.

آقای مهری از مبارزه جدی اداره محلی فراه با کشت مواد مخدر خبر داد و  گفت که در ولسوالی بکواه ۵ شرکت تولید و بسته‌بندی مواد مخدر را تخریب کرده‌اند – که ارزش آن ۷۷ میلیون دالر گفته شده است.

او همچنان افزود که از قاچاق ۱۰۱ کیلوگرام هیرئین خالص و ۱۸۶ کیلوگرام مواد مخدر به کشور ایران جلوگیری کرده اند.

سخنگوی والی فراه می‌گوید که به‌منظور حمایت از جوانان تحصیل کرده  و جوان‌سازی اداره‌های دولتی، در سال جاری ۲۶۰۰ جوان را از طریق رقابت آزاد به بست‌های خالی گماشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.