• انتشار: 26 اکتبر 2016
  • ساعت: 12:34
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14747
پرینت

دختر مشهور افغانستانی در شهر پشاور پاکستان دستگیر شد

اداره تحقیقات فدرال پاکستان امروز (چهارشنبه) دختر چشم سبز و مشهور افغانستانی را به جرم اقامت غیرقانونی در این کشور دستگیر کرد.

اداره تحقیقات فدرال پاکستان امروز (چهارشنبه) «شربت گل بی بی» را از خانه اش در شهر پشاور به خاطر داشتن کارت هویت پاکستانی کامپیوتری جعلی دستگیر کرد.

پولیس پاکستان تا سال گذشته در خصوص اقامت شربت گل بی بی در این کشور تحقیقات می کرد، و در نهایت گفته شد، که شربت بی بی به همراه دو فرزند پسرش، کارت هویت ملی کامپیوتری پاکستان دریافت کرده است.

اما اداره ثبت اطلاعات نفوس پاکستان (نادرا) این گزارش ها را رد کرد و گفت که برای شربت بی بی کارت هویت ملی پاکستان صادر نکرده است.

گفته می شود خانم شربت گل بی بی از رئیس اداره ثبت احوال نفوس پاکستان خواسته است تا با تشکیل کمیته ای، افرادی را که در صدور کارت هویت ملی جعلی پاکستان دست داشتند را شناسایی کند.

خانم شربت گل بی بی پس از آنکه عکسش در مجله «نشنال جئوگرافی» در سال ۱۹۸۵ چاپ شد مشهور گردید. عکاس این عکس، استیو مک کاری هنگامی که شربت گل بی بی در اردوگاه پناهندگان افغانستان در شهر پشاور بسر می برد، از او عکس انداخت و عکس وی در ان سال، جایزه بهترین پورتره سال را از آن خود کرد.

از آن پس، شربت گل بی بی به عنوان «دختر افغان» در سراسر دنیا مشهور گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.