اجتماعیسیاست

دختر شجاعی که علیه طالبان جنگید و لقب قهرمان را به دست آورد!

از روز گذشته عکس دختری از ولسوالی تیوره ولایت غور که یک سلاح کلاشنیکوف در دست دارد، در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

براساس گزارش‌ها، این دختر جوان زمانی که طالبان به خانه او حمله کردند، پدر و مادرش را کشتند، دست به اسلحه برده و با افراد گروه طالبان درگیر شده است.

دفتر والی غور نیز این گزارش‌ها را تایید کرده می گوید این دختر و برادر کوچکش شجاعانه گروه طالبان را در قریه گریوه ولسوالی تیوره شکست دادند‌.

در خبرنامه والی غور آمده است این حمله شب ۲۶ سرطان توسط طالبان انجام و افراد این گروه با حمله تهاجمی بر قریه “گریوه اسفور” ولسوالی تیوره سه نفر از جمله یک زن را کشته‌اند. گفته شده که دو مرد کشته‌شده پلیس محلی بودند.

به گفته دفتر والی غور بعد از این کار طالبان، دختر جوان و برادر کوچک او به اسلحه دست برده و با افراد طالبان می جنگند که به طالبان تلفاتی وارد کرده و آنها را از منطقه بیرون می‌کنند.

به گفته دفتر والی اجساد دو طالب در محل درگیری باقی مانده است.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی این دختر را “قهرمان” خطاب کرده‌اند و حتی تصاویر نقاشی شده او را نیز همرسانی کرده‌اند.

محد رفیق اعلام، ولسوال تیوره گفته این دختر و برادرش به محل امنی منتقل شده‌اند و خطری آنان را تهدید نمی‌کند.

ولسوالی تیوره از مناطق نا آرام ولایت غور است و این ولسوالی چند بار میان دولت و گروه طالبان دست به دست شده است.

در سال ۱۳۹۶ طالبان بعد از ورود به مرکز ولسوالی تیوره به گفته مسئولان به شفاخانه این منطقه رفتند و شماری از زخمی‌ها و کارمندان آن را به گلوله بستند. در این حمله به گفته مقام های محلی ۳۵ دکتر و بیمار کشته شدند.

به گفته منابع محلی روستای گریوه در ولسوالی تیوره اکتون در کنترل طالبان است.

عدم تسلط حکومت بر مناطقی از غور باعث شده که نیروهای مسلح غیر مسئول محلی نیز حضور گسترده داشته باشند. یکی از فعالان مدنی ولایت غور که خواست نامش برنده نشود می‌گوید احتمال دارد خصومت‌های شخصی نیز باعث این کار شده باشد.

طالبان تاکنون در این باره واکنش نشان نداده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا