اجتماعی

دختری که از چنگ آدم ربایان در بلخ رها شده بود به ازدواج اجباری وادار شد

دختر کاظم امینی، شاعر، نویسنده و استاد دانشگاه که روز جمعه از ناحیۀ چهارم شهر مزار شریف ربوده شده بود، روز گذشته از طریق تماس‌های ناشناس توسط خانواده‌اش پیدا شد.

کاظم امینی، پدر دختر ربوده شده می‌گوید، دختر او با خواهر کوچک‌ترش روز جمعه قصد داشت به خانۀ خاله‌اش برود، اما در راه ربوده شد و دختر کوچک‌اش خبر ربوده‌شدن خواهرش را به خانه آورد.

آقای امینی رویداد ربوده‌شدن دخترش را ابتدا در حوزۀ دوم و بعد در حوزۀ چهارم شهر مزار شریف ثبت می‌کند و خواستار پیداکردن دخترش می‌شود.

او می‌گوید، همین شماره‌های ناشناسی که طی این دو سه روز برای ما پیام می‌فرستاد، صاحبان همین شماره‌ها از چهار یا پنج ماه پیش به ما زنگ می‌زدند و ما را آزار می‌دادند که در نهایت صاحب این شماره پیدا و اکنون زیر نظارت قرار دارد.

آقای امینی می‌گوید، پس از آن که دخترش را یافته است، طالبان او را متهم به ربودن دخترش کرده و بر او فشار آورده‌اند تا دخترش را به نکاح رباینده در بیاورد، اما او از این کار سربازده است.

به گفتۀ امینی، رباینده به دخترش آسیبی نرسانده است، اما دخترش به دلیل تزرق یا خورانده‌شدن دارو نمی‌تواند درست حرف بزند.

خواستیم در این مورد دیدگاه مسئولان حوزه‌های دوم و چهارم پولیسِ شهر مزار شریف را نیز داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا