• انتشار: 17 ژانویه 2017
  • ساعت: 16:08
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17606
پرینت

دختری در غور با خوردن مرگ موش خودکشی کرد

دختری ۱۹ ساله در ولایت غور با خوردن مرگ‌موش در حالی خودکشی کرد که حدود ۲ هفته پیش مقام های این ولایت خرید و فروش مرگ موش را به دلیل افزایش خودکشی زنان ممنوع قرار داده بودند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور امروز سه شنبه به خبرگزاری رها گفت که این دختر اهل شهر فیروزکوه، مرکز این ولایت است که با خوردن مرگ موش خودکشی کرده است.

سخنگوی والی غور گفت که انگیزه‌ی خودکشی این دختر تا هنوز مشخص نشده است.

غور، یکی از ولایت‌های محروم کشور است که آمار بالای خشونت در برابر زنان در این ولایت؛ همواره نگرانی مدافعان حقوق زنان و جامعه مدنی را در پی‌داشته است.

افزایش خودکشی زنان در غور، چندی پیش مقام‌های محلی را بر آن داشت تا در یک اقدام بی‌پیشنه‌، فروش مرگ موش را در این ولایت ممنوع کنند.

این تصمیم مقام‌های محلی در ولایت غور به هدف جلوگیری از خودکشی زنان، انتقادهای زیادی را برانگیخت. برخی‌ها این تصمیم را توهین به زنان خواندند.

فعالان مدنی در ولایت غور این تصمیم حکومت محلی را خنده‌آور‌ خواندند و ‌گفتند که حکومت باید عوامل اصلی خشونت علیه زنان را از بین ببرد تا آن‌ها مجبور به خودکشی نشوند.

اما سخنگوی والی غور گفته که اداره محلی غور برای جلوگیری از افزایش خودکشی زنان، فروش مرگ موش را به طور موقت در بازار ممنوع کرده است.

این در حالی است که پس از ممنوعیت فروش مرگ‌موش در غور، بار دیگر دختر ۱۹ساله‌ی فروز‌کوهی با استفاده از این ماده به زندگی‌اش پایان داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.