• انتشار: ۴ سنبله ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۰۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1983
پرینت
احمد یوسف نورستانی:

دخالت های سیاسی باعث تاخیر در انتخابات پارلمان شده است

احمد یوسف نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که دخالت های سیاسی یکی از عوامل اصلی تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمان می باشد.

آقای نورستانی در یک نشست خبری از کسانی که باعث تاخیر در برگزاری انتخابات شده اند خواست تا بیشتر از این سنگ پیش روی برگزاری انتخابات نگذارند و تاکید نمود که انتخابات پارلمان باید به دور از هر گونه دخالت های سیاسی باشد.

وی همچنین تاکید کرد که کمیسیون مستقل انتخابات تنها نهاد با صلاحیت در خصوص اعلام تاریخ انتخابات می باشد.

آقای نورستانی گفت کمیسیون مستقل انتخابات در ماه جوزا فرم پیشنهادی خود را در خصوص اصلاحات کوتاه مدت انتخاباتی به ریاست جمهوری تسلیم کرده بود، اما تاکنون جوابی از سوی ریاست جمهوری دریافت نکرده است.

گفتنی است که پیش تر کمیسیون مستقل انتخابات تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی را اوایل ماه میزان (اکتبر) سال جاری به ریاست جمهوری پیشنهاد کرده بود اما این کمیسیون معتقد است که دولت وحدت ملی قادر نیست این انتخابات را در این تاریخ برگزار کند.

آقای نورستانی گفت که دولت وحدت ملی به تنهایی قادر به تامین هزینه های برگزاری انتخابات پارلمانی نیست و جامعه بین المللی هم کمک های خود را در این خصوص به حالت تعویق در آورده است.

در همین حال، آقای نورستانی امروز در جمع خبرنگاران گفت که این کمیسیون در بسته پیشنهادی اصلاحات کوتاه مدت انتخاباتی خود به ریاست جمهوری، کاهش هزینه ها را در برگزاری این انتخابات نیز پیشنهاد کرده است.

وی افزود که این کمیسیون در نظر دارد تا مواد لازم برای آماده سازی این انتخابات را از بازار داخلی تهیه و تامین کند و از خارج از کشور وارد نکنند که این امر، به باور وی، سبب کاهش هزینه ها می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.