• انتشار: 25 آوریل 2020
  • ساعت: 12:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44004
پرینت

دبیر کل ناتو و نیلکلاس کی در تماسی تلفنی اوضاع افغانستان را بررسی کردند

دبیرکل ناتو و نماینده ملکی این پیمان در افغانستان در تماسی تلفنی اوضاع جاری به ویژه آغاز گفت و گوی بین الافغانی را بررسی کردند.

دبیر کل ناتو و سفیر ملکی این سازمان در افغانستان طی تماس تلفنی در مورد آغاز گفت‌وگوهای میان‌افغانی و حل اختلافات سیاسی در کشور بحث و تبادل نظر کردند.
ینس ستوتنبرگ دبیر کل ناتو طی تماس تلفنی با نیکولاس کی نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان پیرامون آخرین تحولات و آغاز گفت‌وگوهای میان‌افغانی صحبت کردند.
پیمان نظامی ناتو در توییتی نگاشته است: «آن‌ها در مورد اهمیت آغاز گفت‌وگوهای میان‌افغانی و فوریت حل اختلافات سیاسی از سوی رهبران افغانستان صحبت کردند».
این سازمان همچنان بر ادامه پشتیبانی خود از نیروهای امنیتی کشور تأکید کرده است.
از سویی هم، مارک اسپر وزیر دفاع امریکا در توییتی می‌گوید ایالات متحده و متحدان ناتو از طالبان می‌خواهد تا خشونت‌ها را در افغانستان کاهش دهند.
آقای اسپر نگاشته است: «ایالات متحده و متحدان ناتو از طالبان می‌خواهند تا خشونت‌ها را در افغانستان کاهش دهند تا شرایط برای مذاکرات میان‌افغانی ایجاد شود. اکنون زمان آن است تا همه طرف‌ها از این فرصت برای صلح دایمی استفاده کنند».
این در حالی است که گروه طالبان به رغم توافق‌نامه صلح، عملیات‌ها علیه نیروهای امنیتی کشور را در نقاط مختلف افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.