سیاست

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی: همه باید در کمک رسانی به مردم افغانستان همکاری کنند

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از تمام اعضای این سازمان و همین طور کشورهای غیر عضو خواست برای ارسال کمک های بشردوستانه به افغانستان تلاش کنند.

به نقل از رسانه‌های خارجی، حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی امروز یکشنبه طی سخنانی در هفدهمین نشست فوق‌العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی که به منظور بررسی وضعیت افغانستان در اسلام‌آباد، در حال برگزاری است، اظهار داشت: «ما از کمک‌های بشردوستانه برخی کشورهای عضو به مردم افغانستان قدردانی می‌کنیم. همچنین از همه طرف‌های ذیربط می خواهیم تا با ماموریت سازمان همکاری اسلامی در کابل برای کمک‌رسانی به مردم آسیب دیده افغانستان همکاری کنند».

حسین ابراهیم طه همچنین از شرکت کنندگان برای حضور در اجلاس هفدهمین نشست فوق‌العاده شورای وزیران امور خارجه این سازمان با وجود همه‌گیری و گسترش سویه اومیکرون تشکر کرد، و گفت: «این تلاش پیام هماهنگی و همبستگی به جهان می‌دهد که موضوع افغانستان همیشه در دستور کار سازمان همکاری اسلامی قرار داشته است.»

وی گفت: «پاکستان با میزبانی این نشست، بر تعهد کامل خود به مسائلی که جامعه مسلمانان با آن روبه رو است، به منظور تامین امنیت و برقراری صلح در منطقه و جهان تاکید می‌کند.»

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد: «سازمان همکاری اسلامی همیشه موضعی قوی اتخاذ کرده است که از کشورهای عضوش حمایت می‌کند. دبیرخانه مشترک خواستار حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی افغانستان است. نقش اعضای این سازمان در ارائه کمک‌های بشردوستانه اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است زیرا همه‌گیری چالش‌های موجود را تشدید کرده است.»

او افزود: «ما از کمک‌های بشردوستانه برخی از کشورهای عضو به مردم افغانستان قدردانی می‌کنیم. همچنین از همه طرف‌های ذیربط می خواهیم تا با ماموریت سازمان همکاری اسلامی در کابل برای کمک رسانی به مردم آسیب دیده افغانستان همکاری کنند. آماده پیگیری نتایج و ایفای نقش خود در حمایت از اقدامات بشردوستانه در هماهنگی با ماموریت‌های مربوطه و نهادهای امداد رسان این سازمان در سراسر جهان اسلام هستیم.»

گفتنی است نشست فوق‌العاده شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی وضعیت افغانستان در اسلام‌آباد پایتخت پاکستان آغاز به کار کرد. در نشست امروز نمایندگان ۵۷ کشور اسلامی و هیئت‌های ناظر حضور دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا