• انتشار: ۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۱:۳۸
  • سرویس: دیدگاه ها
  • کدخبر: 66372
پرینت

دبیر کل حزب ملت افغانستان: تشکیل جبهه مقاومت ملی مردود است

اکتر جعفر مهدوی دبیر کل حزب ملت افغانستان طی پیامی تاکید کرد هر صدا یا توجیهی که بخواهد افغانستان و مردم رنجیده آن را وارد چرخه تازه ای از جنگ و ویرانی کند از دید مردم محکوم و مردود است.  

حزب ملت افغانستان تشکیل جبهه مقاومت ملی توسط برخی از چهره های جهادی پیشین و سرشناس افغانستان را مردود و محکوم افکار عمومی افغانستانی ها دانست.

داکتر جعفر مهدوی دبیر کل حزب ملت افغانستان طی پیامی تاکید کرد هر صدا یا توجیهی که بخواهد افغانستان و مردم رنجیده آن را وارد چرخه تازه ای از جنگ و ویرانی کند از دید مردم محکوم و مردود است.  

داکتر مهدوی در این پیام آورده است حدود سه ماه قبل با فرار غنی، علاوه بر جمهوریت دروغین و بریده از مردم وی؛ تمام زیرساخت های نظام اداری افغانستان و مهمتر از همه “اُمید” مردم افغانستان فرو پاشید. صحنه های تکان دهنده و دلخراشی در میدان هوایی کابل و مرزهای افغانستان به جهان مخابره شد که نظیر آن نه تنها در افغانستان بلکه در تاریخ جهان هم مشاهده نشده است.

در خیانت آقای غنی هیچ شک و تردیدی وجود ندارد. اما گناه آنعده سیاسیونی که در تبانی ، معامله و باجگیری از غنی موید و همراه او بودند در پیشگاه خداوند و مردم کمتر از غنی نیست. سیاسیونی که سالها از طریق باجگیری و در بدل امتیازات سیاسی همچون تقرر فرزندان و بستگان دور و نزدیک شان در وزارت ، ولایت، سفارت و سنا و دهها موتر زرهی و صدها محافظ و امتیازات مادی و تجارت های غیر قانونی و مافیایی و غصب هزاران جریب زمین های دولتی و مردمی و … همواره در کنار و موید دستگاه فاسد و استبدادی غنی برای سرکوب جنبش های مدنی و خاموش ساختن صدای اعتراض مردم بودند و در آخرین روزهای سقوط با پروازهای ویژه خود و خانواده شان را نجات داده و به ویلاهای لوکس شان در دبی و استانبول و … پناه بردند و مردم بی پناه و مظلوم را در صحنه خطر رها کردند.

دبیر کل حزب ملت افغانستان تاکید کرده است:«این رهبران امروز با کدام روی و وجدان با ایجاد شورای کذایی ” نجات جمهوری اسلامی افغانستان” صحبت از ” نجات” مردم و ” اصلاحات” و … می کنند؟»

چهره و کارنامه اکثر این افراد برای مردم افغانستان، تاریخ و حتی جهان آشناست و آنها هرگز در این جهان از قضاوت مردم، تاریخ و وجدان شان و در آن جهان از قضاوت خداوند متعال آسوده نخواهند بود.

بنابر این از دید مردم افغانستان هر صدایی با هر توجیهی که بخواهد افغانستان و مردم رنجدیده آنرا وارد چرخه ای تازه از جنگ و ویرانی و کشتار نماید مردود و محکوم است.

اگرچه در شرایط موجود نمی توان منکر کمبودها و مشکلات بود، اما مردم رنجدیده افغانستان اراده کرده اند با توکل بر خداوند متعال و با اتکا بر ظرفیت های ملی و حوصله مندی و بردباری به رهبران فرصت دهند تا با عبرت آموزی از سرنوشت حاکمان گذشته و در چارچوب ارزشهای مقدس اسلامی پیرامون عدالت ورزی، مبارزه با فساد و تبعیض و ایجاد فرصت های برابر برای همه اتباع افغانستان؛ اساس و بنیانی جدید را پی ریزی کنند که دیگر نشانه ای از فساد ، تبعیض و بی عدالتی در آن نباشد؛ و بدون شک چنین نظامی می تواند یک افغانستان آباد ، آزاد و مستقل را نوید دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.