• انتشار: 5 آوریل 2021
  • ساعت: 15:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56293
پرینت
رئیس جمهور استعفای رئیس عمومی اداره هوا نوردی ملکی را پذیرفت

داکتر وفایی زاده: نهاد سازی در اداره هوا نوردی صورت گرفته است

پس از چهار دهه جنگ و ویرانی، حاصل کار و تلاش و اصلاحات هر چی بیشتر باشد، در برابر نابسامانی و مشکلات باقی مانده اندک می نماید و حق میدهم به انانیکه کار و تلاش من را کافی و لازم ندانند. پروژه ها و برنامه های زیادی را آغاز کردیم، بسیاری از آنها به پایه اکمال رسید و بسیار دیگر نیز یا نا تکمیل ماند یا در هر حال برنامه سازی.

داکتر محمد قاسم وفایی زاده، رئیس عمومی اداره هوا نوردی ملکی، چند روز پیش به دلایل نامعلوم از سمت خود استعفا داد.

رئیس جمهور غنی روز گذشته استعفای وی را پذیرفت.

داکتر وفایی زاده طی مطلبی در فیس بوک خود در این مورد نوشت:«پایان یک دور تلاش صادقانه برای خدمت. با منظوری استعفایم از سوی جلالتمآب رئیس جمهور، رسما ماموریت من بعنوان رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی افغانستان پایان یافت.

در مدت تصدی مسئولیت رهبری سکتور هوانوردی ملکی با وجود موانع، مشکلات، چالشها و محدودیت های بسیار، برای بهبود خدمات و معیاری سازی سکتور هوانوردی ملکی و مدیریت موثر میدان های هوایی و کنترل حریم فضایی کشور مجدانه تلاش نمودم و اقدامات بنیادینی را با همکارانم انجام دادم.

میدانم پس از چهار دهه جنگ و ویرانی، حاصل کار و تلاش و اصلاحات هر چی بیشتر باشد، در برابر نابسامانی و مشکلات باقی مانده اندک می نماید و حق میدهم به انانیکه کار و تلاش من را کافی و لازم ندانند. پروژه ها و برنامه های زیادی را آغاز کردیم، بسیاری از آنها به پایه اکمال رسید و بسیار دیگر نیز یا نا تکمیل ماند یا در هر حال برنامه سازی.

اما مطمئنم نهاد سازی صورت گرفته در این دوره خدمت، با کنار رفتن من آسیب نمی بیند و ظرفیت لازم برای ایجاد تداوم مثبت بوجود آمده است.

رئیس عمومی اداره هوا نوردی ملکی در حالی از سمتش استعفا داد که بسیاری دلیل این استعفا را فشارهای پشت پرده از سوی ارگ می دانند. به اعتقاد کارشناسان داکتر وفایی زاده به عنوان یک فرد خبره با سوادترین و خبره ترین چهره ای بود که در حکومت غنی حضور داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.