- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

داکتر محمد صادق فطرت ناشناس خواننده مشهور کشور درگذشت

خامه پرس نوشته است که آقای ناشناس پس از یک سکته قلبی در یک شفاخانه در آلمان بستری شده بود، که گفته می شود شب گذشته (پنجشنبه) به دلیل همین سکته قلبی درگذشته است.

این خبر اما همچنان از سوی خانواده آقای ناشناس تایید نشده است.

یکی از وابستگان نزدیک به داکتر محمدصادق ناشناس خبر درگذشت وی را رد می کند و می گوید که آقای سرشناس در صحت کامل بسر می برد.

ناشناس در ۶ ماه جدی سال ۱۳۱۴ در ولایت کندهار متولد شد، و طی ۵۰ سال گذشته یکی از سرشناس ترین هنرمندان کشور در عرصه موسیقی و خوانندگی بوده است.

داکتر ناشناس از نوجوانی وارد عرصه موسیقی شد، و تاکنون بیش از ۶۰۰ اثر به زبان های پشتو، اردوی و فارسی از خود باقی گذاشته است.

او همچنین دوران ابتدایی مکتب خویش را در دهلی پایتخت کشور هند گذراند و دوره متوسطه اش را در لیسه/دبیرستان حبیبه کابل سپری کرد.

وی همزمان از دانشگاه کابل از دو رشته «حقوق و علوم سیاسی» و «اقتصاد» فارغ التحصیل شد.

وی پس از مدتی کار به عنوان مدیر نشرات رادیو خارجی افغانستان، برای ادامه تحصیلات عالی در رشته ادبیات و زبان روسی به اتحادیه شوروی رفت، و پس از دریافت درجه ماستری، درجه دوکتورای اش را در رشته ادبیات و زبان پشتو دریافت کرد.

داکتر محمد صادق فطرت در ابتدا تخلص بی باک را برای خود برگزید، سپس پرواز را انتخاب کرد، و سرانجام لقب ناشناس را در سال ۱۳۳۳برای خود انتخاب کرد.

وی مقیم شهر لندن در انگلیس است.