دیدگاه ها

داکتر عبدالله کجاست؟

کافی ست کمی به حافظه تاریخی معاصر خود فشار بیاورید تا جنجال های داکتر عبدالله عبدالله با حامد کرزی و غنی بر سر قدرت و چوکی را به یاد بیاورید!

داکتر عبدالله عبدالله در دوره ای از انتخابات ریاست جمهوری به عنوان کاندید پیشرو با حامد کرزی رئیس جمهور پیشین به رقابت نهایی خورد اما در دور دوم حاضر نشد و کنار رفت تا حامد کرزی رئیس جمهور شود.

یک بار دیگر داکتر عبدالله عبدالله در دوره دیگری از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با داکتر محمد اشرف غنی به رقابت خورد اما این بار خود را برنده انتخابات اعلام کرد و خواستار پنجاه درصد قدرت شد و در نهایت با پا در میانی وزیر امور خارجه وقت امریکا جان کری حکومت وحدت ملی تشکیل شد. در دوره دیگری از انتخابات باز هم داستان عبدالله و غنی بر سر رسیدن به کل قدرت تکرار شد تا اینکه این بار غنی رئیس جمهور شد و عبدالله به رئیس شورای عالی مصالحه ملی رسید. دو نفر اما به طور جداگانه سوگند ریاست جمهوری یاد کرده بودند.

رقابت و جنجال های غنی و عبدالله در طول هفت سال حکومت وحدت ملی و دوران ریاست جمهوری  غنی به صورت کج دار و مریز ادامه یافت و بیشتر وقت و سرمایه صرف رقابت های داخلی شد تا اینکه غنی در یک غافلگیری خاص که به گمان بسیاری از مدت ها قبل در اندیشه و تدارک آن بود افغانستان را به طالبان واگذار و خود گریخت.

پس از تسلط دوباره طالبان عبدالله به کرزی پناه برد و در چندین جلسه به همراه وی با سران طالبان دیدار و مذاکره کرد.

با معرفی کابینه یک طرفه طالبان اما عبدالله عبدالله نیز محو شد و اینک کسی به درستی خبر ندارد وی کجاست و در چه اندیشه ای می باشد.

سید موسی حسینی از کاربران فیس بوکی در این مورد می نویسد داکتر عبدالله عبدالله در ۲۰ سال همیشه در انتخابات افغانستان فاجعه آفرید و از حق وحقوق مردم خود با این دوخبیث و دشمن مردم ما چه پاچه گری هایی نبود که انجام نداد.  

انگشت ها برای آقای عبدالله عبدالله بریده شد، صندق های رای را با امرخیل گرفتند و جنرال ظاهر ظاهر فرزند صدیق این کشور خانه نشین شد.  

دوستان و هم فکران خود را با کرزی و غنی معامله کرد و جمعیتی های قدرت مند را روز به روز ضعیف ساخت و در مقابل پول و چوکی از همه چیز گذشت.

پس حالا داکتر صاحب کجاست و چرا از حق مردم خود دفاع نمی کند و حالا چرا ۵۰/۵۰ فیصد قدرت را مطالبه نمی کند؟

این کاربر فیس بوک می گوید:«خیلی بیچاره ای سیاستمدار مظلوم ؟»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا