• انتشار: ۲۲ جوزا ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۰:۳۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35067
پرینت

داکتر عبدالله عبدالله و روزهای پرکار دید و بازدیدها با سفیر امریکا، نماینده اتحادیه اروپا و نماینده خاص آلمان برای افغانستان

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، با سفیر امریکا در کابل دیدار و گفت و گو نمود.

در این دیدار که عصر روز گذشته صورت گرفت دو طرف دو طرف در باره سفر اخیر آقای خلیل‌زاد، نماینده صلح ایالات متحده امریکا در افغانستان، پیش‌رفت‌ها در باره مذاکرات صلح، آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و آخرین تحولات سیاسی-نظامی در افغانستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

زلمی خلیل‌زاد در تازه‌ترین دور از سفر خود به افغانستان و منطقه با رئیس جمهور غنی دیدار و جزئیات گفت‌وگوی مستقیم امریکا با طالبان را در اختیار غنی قرار داد.

از سویی هم داکتر عبدالله عبدالله به عنوان شریک غنی در قدرت به تازگی خواستار محدود ساختن صلاحیت‌های رئیس جمهور غنی تا پایان انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان شده‌است.

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نیز طرحی را به حکومت ارائه کرده‌اند که براساس آن رئیس جمهور غنی در صورتیکه تمایل دارد به عنوان رئیس دولت سرپرست به کار ادامه دهد می‌بایست از نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری صرف نظر کند.

دیدار با مارکوز پوتزل، نماینده خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان

در این دیدار دو طرف در باره مذاکرات صلح و آمادگی آلمان برای زمینه سازی نشست بین‌الأفغانی و آمادگی‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری بحث و تبادل نظر کردند.

ملاقات با رونالد کوبیا، نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان

در این نشست دو طرف در باره مذاکرات صلح، انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان و آخرین تحولات سیاسی-نظامی کشور بحث و تبادل نظر کردند.
داکتر عبدالله عبدالله به نمایندگی از مردم و حکومت از حضور فعال اتحادیه اروپا در کشور تشکر نمود و خواهان گسترش و استحکام هرچه بیش‌تر این روابط شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.