• انتشار: 17 اکتبر 2019
  • ساعت: 16:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38764
پرینت

داکتر عبدالله: صلح همیشه برای ما در اولویت بوده است

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی و از نامزدان ریاست جمهوری امروز (پنج‌شنبه ۲۵ میزان ۱۳۹۸) در دیدار با رونالد کوبیا نماینده ویژه‌ی اتحادیۀ اروپا برای افغانستان، گفت صلح در هر شرایطی برای وی اولویت دارد.

ریاست اجرایی در خبرنامه‌یی می‌گوید نمایندۀ ویژۀ اتحادیۀ اروپا نیز صلح را اولویت دانسته است.

نمایندۀ اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه چنان‌که در اعلامیه‌ها و موضع‌گیری‌های سفیر ما در کابل بیان گردیده است از شفافیت انتخابات حمایت و پشتیبانی می‌کند. ما خواهان شفافیت و اعتبار روند هستیم و هرکی در این انتخابات برنده می‌شود باید با شفافیت و مشروعیت برنده شود.

آقای کوبیا در ادامه صحبت‌های خود علاوه کرد صلح برای این اتحادیه از اولویت برخوردار است و از تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح پایدار در افغانستان پشتیبانی می‌کند. آقای کوبیا همچنان از ادامه کمک‌های اتحادیه اروپا برای افغانستان اطمینان داد.

رییس اجرایی با قدردانی و سپاس‌گزاری از کمک‌های اتحادیه اروپا برای افغانستان و برای برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری،‌ از موضع‌گیری اصولی اتحادیه‌ی اروپا مبنی برشفافیت انتخابات و تکمیل روند استقبال نمود.

رییس اجرایی در ادامه صحبت‌های خود شفافیت و اعتبار انتخابات را برای افغانستان حیاتی خواند و از اقدامات کمیسیون‌های مستقل انتخابات و حمایت جامعه بین‌المللی به خاطر مبنی قراردادن آرای بایومتیریک در انتخابات ریاست جمهوری به هدف جلوگیری از تقلب قدردانی کرد. عبدالله عبدالله همچنان علاوه کرد: ما به شفافیت و اعتبار انتخابات باورمندیم و در امر برگزاری یک انتخابات شفاف و جلوگیری از تقلب از هیچ‌نوع تلاش فروگذار نکرده‌ایم. رییس اجراییه در بخش دیگر از صحبت‌های خود افزود: حالا مسوولیت کمیسیون‌های مستقل انتخابات است تا وظایف و مسوولیت‌های خود را برای پاس‌داری از آرای پاک مردم و نهایی ساختن روند طبق قوانین کشور به درستی انجام دهند.

رییس اجرایی در باره تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح گفت: صلح از اولویت‌های مردم افغانستان و اولویت ما است. من پیش از انتخابات و در جریان انتخابات موضع‌‌ام را در این باره به صراحت ابراز داشته‌ام. صلح در هر مرحله‌یی به ما اولویت دارد و در هر مرحله‌یی از دست‌یافتن به صلح دایمی و با عزت استقبال می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.