• انتشار: ۲۷ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۵۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10959
پرینت

داکتر عبدالله با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دیدار کرد

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور امروز یکشنبه با جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار جنرال جان نیکلسون فرمانده جدید نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان و برخی مقامات امنیتی کشور از جمله جنرال مراد علی مرادی معاون ستاد مشترک ارتش نیز حضور داشتند.

رئیس اجرایی کشور در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های آمریکا، بر تقویت و رشد همکاری های دو جانبه میان نیروهای مسلح دو کشور برای تامین صلح و امنیت افغانستان و مبارزه با تروریزم جهانی تاکید کرد

آقای عبدالله تروریزم و دهشت افگنی را دشمن مشترک افغانستان و آمریکا عنوان کرد.

داکتر عبدالله همچنین ضمن استقبال از حمایت همه جانبه و یک صدای جامعه جهانی از نیروهای امنیتی افغانستان در نشست سران ناتو در ورسا، گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با حمایت دولت و مردم افغانستان توانایی دفاع از کشور را در برابر تجاوزات بیرونی دارند.

جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز در این دیدار از رئیس اجرایی و دولت و مردم افغانستان که در امر مبارزه با تروریزم تلاش می کنند سپاسگزاری کرد و گفت که کشورش به حمایت و همکاری های خود با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه می دهد.

آقای دانفورد گفت که آمریکا متعهد است تا نیروهای امنیتی افغانستان را به صورت همه جانبه تجهیز و تقویت نماید.

در این نشست بر علاوه ارزیابی آخرین تحولات امنیتی، روابط منطقه‌ای افغانستان، تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریزم و برنامه‌های اصلاحی حکومت افغانستان نیز مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.