• انتشار: 28 اکتبر 2019
  • ساعت: 12:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39041
پرینت

داکتر عبدالله: امید است با کشته شدن بغدادی گلیم داعش نیز جمع شود

آقای عبدالله که امروز دوشنبه (۶ عقرب) در نشست شورای وزیران در کابل صحبت می‌کرد، ابراز امیدواری کرد کشته شدن رهبر داعش روی امنیت و ثبات منطقه و جهان تاثیر مثبت بگذارد.

وی بیان داشت:”روز گذشته خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی تأیید شد. این چهرۀ جنایت‌کار گروهی را رهبری می‌کرد که هم در سوریه و بغداد و هم در افغانستان سبب کشتارهای خونین و جنایت‌های بشری شدند.

امید است با کشتن شدن بغدادی، گروه جنایت‌کار او نیز از هم بپاشد”.

گفتنی است دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا، روز یکشنبه در یک نطق رسانه‌ای تایید کرد که ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در یک حمله نیروهای امریکایی در سوریه کشته شده است.

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی همچنان در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری کشور اشاره کرد و گفت که انتخابات شفاف متضم ثبات افغانستان است.

داکتر عبدالله گفت:”در آستانۀ بررسی آرای انتخابات قرار داریم. انتظار ما و شهروندان کشور این است که کمیسیون‌های انتخاباتی با حفظ استقلالیت و مسؤولیت‌پذیری تمام، نتیجه انتخابات را بر اساس آرای پاک و شفاف شهروندان اعلان کنند. زیرا انتخابات شفاف متضمن آیندۀ باثبات و برقراری دموکراسی در افغانستان است”.

وی همچنان به مساله گفتگوهای صلح افغانستان اشاره کرد و گفت:”دو روز پیش آقای زلمی خلیل‌زاد فرستادۀ ویژه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان به کابل آمد و در دیدار که داشتیم، در باره صلح افغانستان بحث کردیم.
موقف ما روشن است. از هر فرصتی برای صلح استقبال کردیم و می‌کنیم. اما اکنون تمرکز بیشتر روی اعلام نتیجۀ شفاف انتخابات است”.

این در حالی است که زلمی خلیل‌زاد پس از توقف گفتگوهای صلح میان امریکا و طالبان، سفرهای خود به منطقه را پیرامون صلح افغانستان از سر گرفته است و از سوی دیگر قرار است به زودی نشستی بین‌الافغانی به میزبانی چین در بیجینگ برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.