• انتشار: 17 نوامبر 2015
  • ساعت: 11:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4412
پرینت

داکتران شفاخانه مرکزی بامیان اعتصاب کردند؛ وضعیت بیماران نگران کننده است

داکتران شفاخانه مرکزی بامیان پس از اینکه شب گذشته یکی از منسوبین نیروهای امنیتی ولایت بامیان برخی داکتران این شفاخانه را مورد لت و کوب خود قرار داد و اقدام به فایرهای/تیراندازی هوایی و زمینی کرد دست به اعتصاب جدی زدند.

این حادثه زمانی رخ داد که یک موتر/خودرو نوع رنجر پولیس در یک حادثه ترافیکی در دره فولادی در مرکز ولایت بامیان یک تن را کشت و دو تن دیگر را به شدت زخمی کرد.

اما پس از این حادثه، یکی از منسوبین نیروهای امنیتی، فرد کشته شده را در محل رها کرده و دو تن زخمی را همچنان که لت و کوب می کرده به شفاخانه مرکزی ولایت بامیان انتقال دادند.

این منسوب نیروهای امنیتی کشور مدعی بود که چرا این سه تن مراقب نبوده و خود را جلوی موتر پولیس انداخته اند. همچنین گفته می شود که این فرد چند تن از داکتران شفاخانه مرکزی ولایت بامیان را مورد لت و کوب شدید خود قرار داده است.

داکتران شفاخانه بامیان نیز پس از مشاهده این رویداد، دست به اعتصاب گسترده ای زدند، در حالیکه صدها بیمار که در شرایط بد صحی به سر می برند منتظر خاتمه اعتصاب این داکتران می باشند.

گفتنی است داکتران حتی بیمارانی را که در جریان عملیات/جراحی بودند نیز رها کرده و در صحن شفاخانه مرکزی بامیان دست به اعتصاب زدند.

این داکتران خواسته های خود را به والی بامیان ارائه کردند و هشدار دادند تا زمانی که این خواسته ها مورد قبول واقع نشده اند به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

شرح درخواست داکتران شفاخانه مرکزی ولایت بامیان:

  • حادثه ترافیکی شب گذشته باید مورد پیگرد جدی مقامات دولتی قرار بگیرد و عاملین آن نیز باید مجازات گردند.
  • قانون منع حمل سلاح به داخل شفاخانه مرکزی بامیان حتی توسط مقامات بلند پایه دولتی و امنیتی باید عملی و اجرا گردد.
  • قانون منع ورود وسائط نقلیه به داخل شفاخانه مرکزی بامیان حتی توسط مقامات بلند پایه دولتی و امنیتی باید عملی و اجرا گردد.
  • بخش صحی نظامی خاصی باید برای نظامیان در داخل شفاخانه مرکزی بامیان فعال گردد.
  • ایجاد یک پوسته امنیتی در مقابل دروازه ورودی شفاخانه مرکزی بامیان تا از ورود اشخاصی که به زور قصد وارد شدن دارند گرفته شود.

داکتران شفاخانه مرکزی بامیان با ارائه این خواسته هایشان هشدار دادند که تا زمانی که درخواست هایشان مورد قبول واقع نشده به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرنگار رها، وضعیت بیماران در شفاخانه مرکزی بامیان در حال حاضر بسیار وخیم می باشند، و اگر این داکتران به اعتصابات خود ادامه دهند، وقوع حادثه ای دلخراش تر محتمل می باشد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.