• انتشار: 30 دسامبر 2020
  • ساعت: 16:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52612
پرینت
شهرداری کابل:

داوود سلطان زوی وظیفه قانونی برای حضور در نشست های مجلس ندارد

نعمت‌الله بارکزی، رییس نشرات و آگاهی عامه‌ی شهرداری کابل، روز چهارشنبه (۱۰ جدی)، در یک پیام ویدیویی گفته است: «به دلیل این که شهردار کابل براساس فرمان ریاست‌جمهوری تقرر حاصل پیدا کرده است، از دید قانونی، هیچ مکلفیتی ندارد که در جلسات مجلس نمایندگان حضور یابد.»

شهرداری کابل، در واکنش به معرفی داوود سلطان‌زوی به دادستانی کل از سوی مجلس نمایندگان، گفته است آقای سلطان‌زوی، هیچ مکلفیت قانونی برای حضور یافتن در نشست‌های این مجلس ندارد.

نعمت‌الله بارکزی، رییس نشرات و آگاهی عامه‌ی شهرداری کابل، روز چهارشنبه (۱۰ جدی)، در یک پیام ویدیویی گفت: «به دلیل این که شهردار کابل براساس فرمان ریاست‌جمهوری تقرر حاصل پیدا کرده است، از دید قانونی، هیچ مکلفیتی ندارد که در جلسات مجلس نمایندگان حضور یابد.»

به گفته‌ی او، اگر آجندا از سوی مجلس نمایندگان شریک شود، از دید اخلاقی در بخش حضوریافتن شهردار کابل در نشست‌های این مجلس مشکلی وجود ندارد.

نمایندگان مجلس، در نشست روز چهارشنبه (۱۰ جدی)، داوود سلطان‌زوی، شهردار کابل را به دادستانی کل معرفی و امضایش را بی‌اعتبار اعلام کردند.

به گفته‌ی نمایندگان مجلس، آقای سلطان‌زوی به دلیل ناتوانی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی و سایر مشکلات در شهر کابل، به دادستانی کل معرفی شده است.

آقای سلطان‌زوی، پس از آن به دادستانی کل معرفی شد که در نشست استجوابیه‌ی مجلس نمایندگان حضور نیافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.