• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۸:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67143
پرینت
افشاگری های تازه در مورد مذاکرات صلح در حکومت پیشین

داوودزی ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دالر از قطر هدیه گرفته بود

در سندی که به رسانه ها درز کرده دیده می شود محمد عمر داودزی نماینده ویژه غنی در دولت پیشین یک میلیون سیصد هزار دالر از دولت قطر هدیه گرفته بود.

با وجود اینکه حکومت پیشین با تسلط دوباره طالبان بر افغانستان سقوط کرد و در عمل مذاکرات صلح بی نتیجه ماند اما افشای برخی حقایق مربوط به مذاکرات صلح فساد گسترده در میان مقامات دولت پیشین را به خوبی نشان می دهد.

در همین راستا به تازگی افشا شده محمدعمر داوودزی، نماینده خاص رئیس جمهور فراری کشور، سه ماه قبل از سقوط کابل به دست طالبان مبلغ یک میلیون و سیصد هزار دالر از سفیر قطر دریافت کرده بود. این پول را یک جنرال نظامى به عمر داوودزى فرستاده بود.

به نقل از پیک آفتاب، در سندی که به رسانه ها درز کرده آقای داوودزی نوشته به عنوان نماینده خاص رئیس جمهور، هدیه یک میلیون و سه‌صد هزار دالری یک جنرال قطری را از سفیر این کشور در کابل دریافت کرده است. آقای داوودزی اما روشن نکرده این مبلغ را بر اساس کدام توافق و معامله به دست آورده است.

قطر حدود دو سال میزبان مذاکرات صلح بین طالبان، امریکا و حکومت افغانستان بود و تلاش داشت این مذاکرات به هر قیمتی به نتیجه برسد.

در روزهای پس از سقوط حکومت افشاگری‌ها و موقف‌گیری‌های تازه از سوی مقامات حکومت پیشین علیه همدیگر وجود داشته است. شماری از این مقامات، تلاش دارند تا به هدف تبرئه‌ای خود، مقامات دیگر را در سقوط کابل و تسلط طالبان مقصر جلوه دهند.

از سویی هم، مقامات حکومت پیشین و مقامات امریکایی اظهارات تندی علیه همدیگر داشته و هرکدام طرف مقابل را در این سقوط مقصر دانسته‌اند. در تازه‌ترین مورد، اظهارات اخیر آقای خلیل‌زاد، نماینده پیشین امریکا در پروسه صلح افغانستان بود که واکنش‌های تندی را در میان مقامات سابق و برخی سیاست‌مداران به همراه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.