اجتماعی

داود لغمانی فاریاب را ترک کرد، اعتراضات اما ادامه دارد

 با وجودی که اداره مستقل ارگان‌های محلی برای ولایت فاریاب سرپرست تعیین کرده است، با آن‌هم اعتراضات باشنده‌گان فاریاب که علیه تعیین محمدداوود لغمانی به عنوان والی این ولایت شکل گرفته بود، پایان نیافته است.

یک عضو شورای ولایتی فاریاب می‌گوید که محمدداوود لغمانی روز سه‌شنبه، چهارم جوزا، در یازدهمین روز اعتراضات از فاریاب به کابل برگشته است.

آق‌محمد نوری، عضو شورای ولایتی فاریاب به روزنامه ۸صبح گفت که دروازه‌های ادارات دولتی توسط معترضان هم‌چنان بسته است و آن‌ها برای یازدهمین روز نیز به اعتراضات‌شان ادامه دادند و راهپیمایی کردند.

اداره مستقل ارگان‌های محل دوشنبه‌شب، سوم جوزا، اعلام کرد عبدالمقیم راسخ، معاون مالی اداری ولایت فاریاب، به خاطر حل مشکلات و خواست مردم این ولایت، برای سرپرستی امور ولایت توظیف شده است.

راسخ به رسانه گفت تاکنون کارش را به عنوان سرپرست آغاز نکرده است. او پس از برکناری نقیب‌الله فایق نیز برای مدتی سرپرست ولایت فاریاب بود. راسخ از باشنده‌گان فاریاب و به لحاظ تعلق تباری پشتون است.

محمدظاهر انیق، از خبرنگاران محلی فاریاب به روزنامه ۸صبح گفت که معترضان اصرار دارند که باید والی فاریاب با تأیید مارشال عبدالرشید دوستم تعیین شود.

آق‌محمد نوری نیز می‌گوید که احتمال این که معترضان هم‌چنان به اعتراض‌شان ادامه دهند، بیش‌تر است.

اداره مستقل ارگان‌های محلی درباره تعیین والی جدید برای فاریاب تاکنون چیزی نگفته است.

محمدداوود لغمانی در سوم ثور به جای نقیب‌الله فایق والی فاریاب تعیین شد. حزب جنبش به رهبری مارشال عبدالرشید دوستم و شماری از باشنده‌گان فاریاب از همان زمان نسبت به این تقرری اعتراض کردند.

اعتراضات پس از آن گسترده شد که در ۲۵ ماه ثور برنامه معرفی داوود لغمانی اعلام شد. معترضان در همین روز مانع نشست هواپیمای حامل او شدند، اما لغمانی دو روز بعد در لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین به کارش آغاز کرد. از ۲۵ ثور به این سو شماری از باشنده‌گان فاریاب اطراف مقام ولایت چادر زدند و دروازه‌های برخی ادارات دولتی را بسته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا