اجتماعیدیدگاه هاسیاست

دانش: پروژه های انکشافی رابطه مستقیمی با تحکیم صلح، ثبات و وحدت اجتماعی در کشور دارند

خبرنامه ای که از سوی دفتر دانش منتشر شده است آمده، آقای دانش امروز یکشنبه در این نشست ضمن اظهار قدردانی از کشور جاپان گفته که اجرای پروژه های انکشافی مؤثر، یکی از راه های تقویت صلح و وحدت ملی در کشور است.

این نشست در حالی صورت می گیرد که کشور جاپان یکی از کشور هایی است که هزینه انتقال برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان را پرداخت می کند.

هر چند ممکن است آقای دانش به صورت مستقیم در مورد پروژه انتقال برق ۵۰۰ کیلو ولت سخنی به میان نیاورده است اما تاکید وی بر انکشاف به صورت تلویحی پروژه انتقال برق ۵۰۰ کیلو ولت است.

در خبرنامه ذکر شده است که وی تاکید کرد که جاپان بر حمایت و تمویل از پروژه هایی علاقمند است که مورد توافق همه افغان ها باشد.

این در حالی است که بر سر انتقال برق ترکمنستان اعتراضاتی گسترده ای در ولایات و پایتخت کشور برپا شده است و این اعتراضات ادامه دار خواهد بود.

شارژدافیر سفارت جاپان در افغانستان نیز گفته که که جاپان به تمویل پروژه های متعهد است که قابلیت اجرا داشته باشد و بتوان با اجرای آن به بازسازی و تحکیم ثبات و صلح در افغانستان کمک نمود.

پروژه انتقال برق ۵۰۰ کیلو ولت در صورتی که از مسیر سالنگ عبور کند نه تنها باعث تحکیم ثبات نخواهد شد، بلکه ممکن است اعتراضات مدنی گسترده تر شود.

محمد محقق، معاونت ریاست اجرایی چندی پیش در سخنرانی گفته بود که در صورتی برق از مسیر سالنگ بگذرد، همکاریش را با حکومت قطع خواهد کرد.

علیرضا احمدی-کابل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا