• انتشار: 1 جولای 2021
  • ساعت: 12:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 60071
پرینت

دانش: مردم نباید بلندگوی طالبان شوند

دانش تاکید کرد هم اکنون طالبان در مناطقی از دایکندی خانه و کاشانه مردم فقیر و دهقانان زحمتکش آنجا را هر روز به آتش می کشند و مردم را از خانه شان آواره ساخته اند و هر روز به هر ولسوالی اخطار می دهند که یا تسلیم شوید و یا آماده جنگ باشید.

استاد دانش حرکت های نفاق افگنانه گروه طالبان در برخی ولایت کشور مبنی بر اینکه گروه طالبان گفته اند از دید آنان افغانستان خانه مشترک همه مردم افغانستان است و پیروان مذهب اهل تشیع نباید تشویش و نگرانی داشته باشند گفت: این تبلیغات پوچ برای کسانی ممکن است مؤثر باشد که گذشته سیاه طالبان را ندیده باشند.

وی تاکید کرد هم اکنون طالبان در مناطقی از دایکندی خانه و کاشانه مردم فقیر و دهقانان زحمتکش آنجا را هر روز به آتش می کشند و مردم را از خانه شان آواره ساخته اند و هر روز به هر ولسوالی اخطار می دهند که یا تسلیم شوید و یا آماده جنگ باشید.

وی تصریح کرد مردم هزاره و شیعیان افغانستان فریب این گونه تبلیغات را نمی خورند و از کسانی هم که شعارهای طالبان را نشخوار می کنند می خواهیم که بیش از این به مردم خود خیانت نکنند و بلندگوی طالبان نشوند.

استاد دانش همچنین تأکید کرد گروه طالبان باید بداند که هرگز به خیال خام امارت خود نباشد. این گروه همانگونه که در گذشته نتوانسته در دل مردم افغانستان راه یابد، بعد از این نیز جز کینه و نفرت بیشتر را نصیب نخواهد شد و هرگز نمی تواند از راه جنگ بر افغانستان و سرنوشت مردم ما مسلط شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.