امنیت و جرایمِتیتر یک

دانش: طرح امنیتی غرب کابل به رئیس جمهور سپرده شده است

دانش روز چهارشنبه، پنجم جوزا، در دیدار با شماری از نهادهای اجتماعی و فرهنگی ولایت دایکندی گفت برای تأمین امنیت مناطق مرکزی و غرب کابل، اقدامات جدی روی دست گرفته شده است. او افزوده است که برای تأمین امنیت غرب کابل یک طرح در مشورت با مردم تهیه و به رییس جمهور سپرده شده است.

با این حال معاون دوم رییس جمهور جزییات بیش‌تر در مورد این طرح نداده است.

پس از حمله خونین بر مکتب سیدالشهدا در غرب کابل، اشرف‌غنی؛ رییس ‌جمهوری به معاون دوم خود دو هفته مهلت داد تا طرحی را برای تامین امنیت غرب کابل آماده کند.

پیش‌تر از این هم رییس جمهوری، به منظور مهار حملات تروریستی مشابه در غرب کابل، طرح سبز امنیتی کابل را مطرح کرده‌بود؛ اما این طرح هنوز عملی نشده‌است.

غرب کابل در سال‌های اخیر شاهد حملات خونین بر مراکز آموزشی، شفاخانه‌ها، مکاتب و حتی سالن‌های عروسی بوده‌است که در نتیجه این حملات صدها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

در آخرین مورد، حمله بر مکتب سیدالشهدا در غرب کابل حدود ۹۰ شهید و بیش از ۲۰۰ زخمی بر جای گذاشت که بیش‌ترشان دانش‌آموزان دختر بودند.

امریکا ادعا کرد این حمله «احتمالا» کار داعش بوده؛ اما حکومت، انگشت اتهام را به سمت طالبان نشانه رفت. طالبان اما دست‌داشتن در آن رویداد را رد کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا