• انتشار: 20 ژانویه 2020
  • ساعت: 11:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40994
پرینت

دانش: طالبان می خواهند جامعه جهانی را فریب دهند

معاون دوم رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر موضع دولت این کشور در قبال صلح، گفت، هدف طرح طالبان برای کاهش حملات،‌ فرار از صلح واقعی و فریب دادن جامعه جهانی است.

سرور دانش روز گذشته در نشست خبری در کابل خاطر نشان کرد، ممکن است آمریکا با توجیهات گروه طالبان، با این گروه توافقنامه صلح امضا کند، اما این توافقنامه، مشکل افغانستان را حل نخواهد کرد.

گزارش ها حاکیست، طالبان و آمریکا که در دوحه قطر سرگرم رایزنی درباره صلح افغانستان هستند، توجه خود را به طرح کاهش حملات و خشونت ها در افغانستان معطوف کرده اند.

در همین حال، حکومت افغانستان طرح کاهش حملات طالبان را ممکن و شدنی نمی داند و تاکید دارد طالبان باید به آتش‌بس تن بدهد.

در حالی که “سهیل شاهین”، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، شنبه به روزنامه پاکستانی “دان” گفت،‌ هدف طالبان امضای توافقنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا پایان ژانویه است و این گروه آماده است در روزهای منتهی به امضای توافقنامه صلح با آمریکا، گستره عملیات نظامی‌اش را کاهش دهد، “توبی لنزر”، معاون فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان گفت که مطمئن نیست افغانستان در سال جاری شاهد صلح باشد.

“ملا عبدالغنی برادر”، معاون سیاسی گروه طالبان، خواستار خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان شد و گفت، اگر آمریکایی ها در افغانستان نباشند، افغان ها به توافق دست می‌یابند.

به گفته وی، آمریکایی ها با حضور و آغاز جنگ در افغانستان اشتباه بزر گی مرتکب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.