• انتشار: 10 سپتامبر 2020
  • ساعت: 14:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48337
پرینت

دانش: طالبان اگر صادق ند پای میز مذاکره بنشینند

از طالبان به عنوان طرف مذاکره خواست مسوولیت‌شان را درک کرده و در صورت صادق بودن در ادعای‌شان، به زودترین فرصت به میز مذاکره حاضر شوند و به خواست مردم پاسخ مثبت دهند.

محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید طالبان باید مسوولیت‌شان را درک کنند و اگر در ادعای‌شان صادق‌اند، به میز مذاکره حاضر شوند.

آقای دانش روز پنج‌شنبه، بیستم سنبله در کنفرانس «نقش ما در کاهش و مبارزه با آلودگی هوا چیست؟» گفت جنگ بر محیط زیست در کشور تاثیر ناگواری گذاشته است و این روند باید پایان یابد.

وی جنگ را «یکی دیگر از دشمنان خطرناک محیط زیست» خواند و گفت هم‌زمان با آسیب‌هایش به زندگی شهروندان و اقتصاد، فرهنگ و سیاست کشور، سبب آلودگی هوا نیز شده است.

به گفته آقای دانش، صلح از ضرورت‌های اساسی برای تامین «محیط زیست پاک» است و آتش‌زدن جنگلات، جابه‌جایی ماین‌ها و استفاده از مواد شیمیایی ریشه در جنگ کنونی دارد.

معاون دوم ریاست جمهوری صلح را یک «امر حیاتی» برای زندگی شهروندان خواند و تصریح کرد روند کنونی صلح برخاسته از اجماع شهروندان کشور است.
آقای دانش گفت حکومت از روند صلح حمایت کرده است و همه موانع فرا راه این روند را برداشته است.

وی اما از طالبان به عنوان طرف مذاکره خواست مسوولیت‌شان را درک کرده و در صورت صادق بودن در ادعای‌شان، به زودترین فرصت به میز مذاکره حاضر شوند و به خواست مردم پاسخ مثبت دهند.

او افزود برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، به «صلح باعزت و پایدار و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز» نیاز است و باید شهروندان با طبیعت و میان خود «مهربان باشند».

معاون دوم ریاست جمهوری در حالی این خواست را مطرح می‌کند که آغاز مذاکرات بین‌الافغانی به دلیل حاضر نبودن گروه طالبان به تاخیر افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.