سیاست

دانش: طالبان از راه خشونت هرگز به اهداف خود نمی رسند

 سرور دانش؛ معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید، هدف طالبان و گروه‌های افراطی اینست تا از طریق اعمال تروریستی و خشونت دولت و مردم افغانستان را وادار به تسلیم کنند؛ اما مردم افغانستان همچنان قدرتمند به مسیر خود ادامه خواهند داد.

دانش این اظهارات را امروز (دوشنبه، ۲۷ ثور) در مراسم معرفی ذبیح الله زیارمل؛ رییس جدید اداره ملی نورم و استندرد بیان کرد.

وی گفت طالبان با کشتار مردم بی‌گناه، متعلمین مکاتب و کودکان، زنان و خبرنگاران نشان دادند که این گروه تمام مردم افغانستان را دشمن خود می‌داند.

دانش بیان کرد :«هدف طالبان و گروه‌های افراطی اینست تا از طریق اعمال تروریستی و خشونت، دولت و مردم افغانستان را وادار به تسلیم کنند؛ اما مردم افغانستان همچنان قدرتمند به مسیر خود ادامه خواهند داد.»

دانش گفت که راه مردم و دولت افغانستان برخلاف دشمنان افغانستان، راه سازندگی، اعتدال و مردم سالاری است که این را آگاهانه انتخاب کرده اند و آگاهانه در این مسیر به پیش خواهند رفت.

معاون دوم ریاست جمهوری با اشاره به جنگ و صلح کشور تصریح کرد که اکنون دنیا به خوبی می‌داند که چه کسانی مخالف و موافق صلح هست. وی گفت: «طالبان تاهنوز از پذیرش راه حل مسالمت آمیز شانه خالی می‌کنند و دست به خشونت‌های وحشتناک می زنند.»

او افزود که طالبان از آغاز تاکنون، «به جز خشونت دیگر دست آوردی ندارند ولی بدانند که از طریق خشونت و انتحار، هرگز به هدف خود نخواهند رسید.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا