• انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۹
  • ساعت: ۰۸:۰۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52866
پرینت

دانش: در صورت ادامه حملات طالبان نام رهبران این گروه نباید از فهرست سیاه ملل متحد خارج شود

دانش افزود ادامۀ حمله‌های هدف‌مند طالبان در کنار آسیب‌رسانی به روند صلح، شهروندان را به این باور می‌رساند که طالبان از استراتژی جنگی خود دست بر نمی‌دارند.

محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید در صورت ادامۀ حمله‌های هدف‌مند طالبان در کشور، نام رهبران این گروه نباید از فهرست سیاه سازمان ملل متحد بیرون شود.

دفتر رسانه‌یی معاونت دوم ریاست جمهوری روز (دوشنبه، پانزدهم جدی) در خبرنامه‌یی آورد که آقای دانش این مطلب را در دیدار با آرنات پاویلز، سرپرست دفتر نمایندگان اتحادیۀ اروپا در افغانستان مطرح کرده است.

آقای دانش می‌گوید ادامۀ حمله‌های هدف‌مند طالبان در کشور پذیرفتنی نیست.

او در این دیدار افزود ادامۀ حمله‌های هدف‌مند طالبان در کنار آسیب‌رسانی به روند صلح، شهروندان را به این باور می‌رساند که طالبان از استراتژی جنگی خود دست بر نمی‌دارند.

معاون دوم ریاست جمهوری خاطرنشان ساخت در صورت تداوم این حمله‌‌ها جامعۀ جهانی و سازمان ملل متحد نباید نام رهبران طالبان را از فهرست سیاه این سازمان بیرون کنند.

به گفتۀ او، این حمله‌ها اگر ادامه یابد در حالی که طالبان مسوولیت آن را برعهده نمی‌گیرند، باید افراد بیشتر طالبان مشمول تحریم‌های بین‌المللی قرار بگیرند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که دومین دور مذاکرات صلح میان هیأت‌های دولت افغانستان و گروه طالبان قرار است در روزهای نزدیک در قطر آغاز شود. گفته می‌شود طالبان در این دور مذاکرات خروج نام رهبران این گروه از فهرست سیاه سازمان ملل را به عنوان موضوع مورد بحث مطرح خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.