• انتشار: 18 می 2021
  • ساعت: 11:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 58240
پرینت
جلسه مشورتی-سیاسی با حضور معاون دوم رئیس جمهور

دانش: جنگ و صلح کشور در وضعیت خاصی قرار دارد

جلسه مشورتی- سیاسی با حضور استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و جمعی از شخصیت های سیاسی، جهادی، اساتید دانشگاه و اعضای ارشد حزب وحدت اسلامی افغانستان برگزار شد و در باره فعالیت های سیاسی منسجم و تشکل یافته تصامیم لازم اتخاذ گردید.

در آغاز استاد سرور دانش حوادث خونین و غمبار اخیر ماه رمضان و روزهای گذشته به خصوص شهادت تعداد زیادی از دختران دانش آموز لیسه سیدالشهدا را تسلیت گفت و ضمن تبریکی عید گذشته اظهار داشت متاسفانه دشمنان مردم افغانستان عید امسال را تبدیل به ایام مصیبت و اندوه ساختند و حتی از کشتار بی رحمانه نمازگزاران روز جمعه در شکردره کابل نیز ابا نورزیدند.

وی گفت متاسفانه حوادث تلخ و اندوهناک اخیر نشان داد که کشور از نگاه جنگ و صلح در وضعیت خاصی قرار دارد و ما باید برای همه حالات آماده باشیم.

استاد دانش تأکید کرد افغانستان هرگز به گذشته بر نمی گردد و مردم افغانستان زیر بار هیاهوی تبلیغاتی دشمن نمی روند و همچنان از جمهوریت و قانون اساسی و دستاوردهای ۲۰ سال گذشته خود دفاع و حمایت می کنند ولی در عین حال نباید تهدیدها را از نظر دور داشت و نگرانی های مردم را نادیده گرفت.

معاون رئیس جمهور ضمن ارائه گزارش مشروح در باره مسایل مربوط به صلح و همچنین جمع بندی نظریات و پیشنهادات مطرح شده در جلسات مشورتی گذشته و تلاش برای انسجام و هماهنگی های سیاسی، تأکید کرد همه شخصیت ها، استادان، علما، مجاهدین و همکاران سیاسی و حزبی که در طول بیش از یکسال اخیر در این جلسات مشورتی اشتراک داشته اند، اتفاق نظر دارند بر این که این مجموعه باید فعالیت های سیاسی خود را به منظور بسیج و انسجام همه نیروها در قالب یک تشکل سیاسی قوی و قدرتمند ادامه دهند.

در این جلسه هم چنین تعدادی از شخصیت های حاضر ضمن تایید و حمایت قاطع از پیشنادهای مطرح شده، نظرات و پیشنهادهای خویش را در باره فعالیت های سیاسی منسجم و سازمان یافته ابراز داشتند.

در جلسه فیصله گردید فعالیت های سیاسی آینده این جمع به طور منسجم و سازمان یافته ادامه یابد. در این رابطه یک گروه کاری از جمع حاضران انتخاب گردیدند تا راه های اجرایی طرح ها و پیشنهادات مطرح شده را بررسی کرده و در اسرع وقت پیشنهاد خویش را ارایه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.