• انتشار: 13 سپتامبر 2017
  • ساعت: 13:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24216
پرینت

دانش تاکید براجرایی شدن یادداشت تفاهم بین دو کشور افغانستان و عراق کرد

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به نصیر احمد اندیشه معین وزارت امور خارجه و عبدالجمیل پروانی سفیر افغانستان در عراق تاکید بر اجرایی شدن یادداشت تفاهم بین دو کشور افغانستان و عراق کرد.

در این دیدار که امروز چهارشنبه ۲۲ سنبله برگزار شده بود، معین وزارت خارجه از فعالیت های آن وزارت در بخش های مختلف گزارش داده و در زمینه های مختلف از معاون رئیس جمهوری کسب هدایت کرد.

آقای دانش معاون، بر توجه جدی وزارت امور خارجه به عنوان دستگاه دیپلماسی کشور، برگسترش روابط حسنه میان افغانستان و کشورهای منطقه از جمله کشور عراق تأکید کرد.

به گفته معاون رئیس جمهوری، توسعه مناسبات دیپلماتیک افغانستان و عراق در زمینه های مختلف، به خصوص درجهت تبادل تجارب برای تأمین امنیت می تواند پیامد های نیک به همراه داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به موجودیت اماکن مقدسه و زیارتگاه‌ها در کشور عراق، فراهم شدن تسهیلات لازم برای سفر شهروندان افغانستان به آن کشور را ضروری خواند.

استاد دانش به وزارت خارجه هدایت داد که به منظور اجرایی شدن یادداشت تفاهمی که قبلا بین افغانستان و دولت عراق به امضا رسیده است، هیأتی متشکل از نمایندگان با صلاحیت وزارت ها و ادارات مربوطه به عراق سفر کند و روند اجرایی شدن یادداشت تفاهم بین دو کشور را پی گیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.