• انتشار: 15 جولای 2017
  • ساعت: 16:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22643
پرینت

دانش بر آرامگاه علامه بلخی اکلیل گل گذاشت/ حرکت عدالتخواهانه شهید مزاری شکل تکامل یافته قیام شهید بلخی است

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، به مناسبت چهل و نهمین سالیاد شهادت و ادای احترام به علامه شهید اسماعیل بلخی بر مزار آن شهید حضور یافت و اکلیل گل گذاشت.

آقای دانش، عصر امروز شنبه ۲۴ سرطان با گذاشتن اکلیل گل بر آرامگاه شهید بلخی، گفت که حرکت «عدالتخواهانه» شهید مزاری شکل تکامل یافته تر و فراگیرتر و ماندگارتر قیام «آزادیخواهانه» شهید بلخی است.

وی همچنین خاطر نشان کرد که نهضت عدالتخواهی شهید مزاری به عنوان بزرگترین و مهم ترین حرکتی که در دهه هفتاد و بعد از دو و نیم دهه از درگذشت بلخی، سرنوشت جامعه و مسیر تاریخ ما را تغییر داد. بن‎مایه های اولیه خود برخاسته از بستر فکری و فرهنگی مبارزات شهید بلخی و در حقیقت تداوم همان روحیه آزادیخواهی و انقلابی گری ای است که شهید بلخی آغازگر و بنیانگذار آن بود.

آقای دانش در ادامه گفت: هر چند ادبیات سیاسی ای که در نهضت شهید مزاری پدید آمد و اندیشه ها و شعارها و مطالباتی که مطرح شد، نسبت به دوره شهید بلخی کاملا متفاوت بوده و برجستگی های خاص و بی بدیل خود را دارد اما از نگاه تسلسل تاریخی، هر دو میراث های گرانبهایی هستند که بستر و پس منظر مشترک و اهداف و آرمان های واحد و یگانه دارند.

معاونت ریاست جمهوری گفت که ما در حکومت وحدت ملی به اصل مهم وحدت و وفاق ملی و مشارکت عادلانه ملی که خواست و آرزوی شهید بلخی و سایر شهدای ما است، متعهد و پایبند هستیم و در راه تحقق و تحکیم آن تلاش می کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد که در کنار مقابله با هر نوع نفرت پراکنی ها و صداهای تفرقه آمیز، در شرایط فعلی، مبارزه بی امان در مقابل تروریسم، تلاش برای تأمین صلح و امنیت پایدار، حکومتداری خوب، حاکمیت یکسان قانون، تأمین شفافیت و مبارزه با فساد، حفظ ثبات سیاسی و تداوم نظام و حکومت وحدت ملی، تقویت دموکراسی و برگزاری انتخابات آینده پارلمانی و ریاست جمهوری و توزیع تذکره الکترونیکی جزء اولویت های اصلی و کلیدی ما در حکومت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.