• انتشار: 12 آگوست 2020
  • ساعت: 14:14
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 47045
پرینت
همزمان با فرا رسیدن ماه محرم

دانش از علمای دین خواست در مورد صلح صحبت کنند

دانش افزود مردم افغانستان در وضعیت حساس کنونی، به وحدت و هم‌بستگی نیاز دارند و از عالمان دین خواست تلاش کنند در دهه‌ محرم به تقویت وحدت ملی، وفاق، هم‌دلی و نزدیکی مذاهب پرداخته و مردم را به یک‌پارچگی و وحدت بیشتر ترغیب کنند.

همزمان با نزدیک شدن دهه محرم، سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری از عالمان دین خواست در سخنرانی‌های‌شان در مورد مسایل مربوط به صلح پرداخته و مردم را در جریان روند صلح قرار دهند.

آقای دانش این اظهارات را روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۱ اسد) در نشستی با شماری از اعضای شورای علمای اهل تشیع، دارالانشای شورای عالی تنظیم امور دینی و کمیسیون عالی هماهنگی امور امنیتی مراسم دینی مطرح کرد.

در اعلامیه‌ی دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری به نقل از آقای دانش آمده است احتمالا در روزهای آینده مذاکرات مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان آغاز شود.

با امضای فرمان رهایی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان از سوی رییس‌جمهور غنی، انتظار می‌رود که مذاکرات بین‌الافغانی نیز در آینده‌ی نزدیک در شهر دوحه، پایتخت قطر آغاز شود.

از سوی هم، دانش افزود مردم افغانستان در وضعیت حساس کنونی، به وحدت و هم‌بستگی نیاز دارند و از عالمان دین خواست تلاش کنند در دهه‌ محرم به تقویت وحدت ملی، وفاق، هم‌دلی و نزدیکی مذاهب پرداخته و مردم را به یک‌پارچگی و وحدت بیشتر ترغیب کنند.

در همین حال، اعضای شورای علمای اهل تشیع، دارالانشای شورای عالی تنظیم امور دینی و کمیسیون عالی هماهنگی امور امنیتی مراسم دینی گزارش‌های‌شان را در مورد آمادگی‌ها و هماهنگی لازم برای برگزاری مراسم دهه محرم در سایه‌ی کرونا، به معاون دوم ریاست‌جمهوری ارایه کرده‌اند.

آنان خواستار تهیه‌ی تجهیزات و لوازم مورد نیاز صحی از سوی وزارت صحت شده و همچنان بر همکاری نهادهای امنیتی برای تأمین امنیت مراسم عزاداری دهه محرم تأکید کرده‌اند.

آقای دانش گفت موضوع تأمین امنیت مراسم عزاداری دهه محرم را در جلسه شورای امنیت ملی مطرح می‌کند. او در عین حال از مردم خواست در راستای تأمین امنیت مساجد و تکیه‌خانه‌ها با نهادهای امنیتی همکاری کنند.

دانش همچنان به مشاور امور صحی‌اش هدایت داد در هماهنگی با نهادهای امور دینی، تلاش کند تا لوازم و تجهیزات مورد نیاز صحی برای مساجد و تکیه‌خانه از طریق وزارت صحت عامه فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.