• انتشار: 31 آگوست 2017
  • ساعت: 11:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23922
پرینت

دانشگاه آمریکایی افغانستان، ۲۵۰ بورسیه ماستری به وزارت داخله می دهد

وزارت امور داخله اعلام کرده است که تفاهمنامه مالی برنامه های ماستری، میان این وزارت و دانشگاه آمریکایی افغانستان به امضا رسید.

براساس امضای این تفاهمنامه تعداد ۲۵ تن از استادان اکادمی پولیس به زودی آموزش های شان را به گونه رسمی آغاز می کنند و قرار است در چهار سال آینده ۲۵۰ تن از استادان اکادمی پولیس و نهاد های آموزشی در بخش های تنفیذ قانون و مدیریت سند تحصیلی شان را در مقطع ماستری به دست آورند.

ویس احمد برمک سرپرست وزارت ‌امورداخله، روز چهارشنبه ۸ سنبله در نشستی که به این منظور تشکیل شده بود به‌اهمیت تحصیلات عالی نیروهای پولیس ملی اشاره کرد و گفت که با امضای تفاهم نامه همکاری‌های علمی واکادمیک میان وزارت امور داخله و دانشگاه امریکایی-افغانستان که سال گذشته به امضا رسیده بود زمینه‌ی فرا گیری تحصیلات‌عالی برای استادان اکادمی پولیس و نهادهای آموزشی پولیس ملی فراهم شده و این امر در جهت بلند بردن ظرفیت های علمی منسوبین پولیس، از اهمیت خاصی برخوردار است.

سرپرست وزارت امور داخله، تعلیمات مسلکی و بلند بردن سطح تحصیلی و علمی منسوبین پولیس ملی را یکی از اولویت های کاری رهبری این وزارت عنوان کرد و افزود که بلند بردن ظرفیت های علمی نیروی پولیس ملی در جهت تامین امنیت و تنفیذ قانون در کشور مهم و ارزنده است.

همچنان مسئول دانشگاه امریکایی افغانستان، ضمن اشاره به هدف امضای تفاهمنامه یاد شده گفت که این برنامه به منظور ارتقای سطح دانش و مهارت مسلکی استادان و منسوبین پولیس ملی طرح گردیده است و شاملین این برنامه قادر خواهند شد تا مهارت های لازم استادی و رهبریت را کسب و با استفاده از آن، در پیشبرد وظایف محوله و انکشاف پولیس ملی به گونه موثر عمل نمایند.

گفتنی است که دانشگاه امریکایی افغانستان در سال ۲۰۰۶ در کابل تاسیس شد که تا اکنون بیشتر از صدها دانشجو در آن مصروف فراگیری دانش در مقاطع لیسانس، ماستری و دکتورا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.