• انتشار: 15 جولای 2017
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22640
پرینت

دانش، تاکید بر تسریع کار ساخت سرک قره باغ- جاغوری کرد

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری در جمعی که بزرگان و نمایندگان مردم غزنی، وزیر فواید عامه و رئیس اداره تدارکات ملی حضور داشت گفت که هر چه زودتر باید اعمار سرک قره باغ- جاغوری آغاز شود.

آقای دانش امروز شنبه ۲۴ سرطان در این نشست روی جاده های مواصلاتی ولایت غزنی به صورت عموم و اعمار سرک قره باغ- جاغوری به صورت خاص مورد بحث و بررسی قرار داد.

جاده قره باغ- جاغوری تاکنون پنج بار به اعلام داوطلبی رفته است اما به دلایل نامعلومی این مسیر بیش از چهار سال است که از داوطلبی باز مانده و ساخته نشده است.

معاونت ریاست جمهوری، اعمار سرک یاد شده را یکی از اولویت های اساسی در راستای دسترسی مردم به سهولت های بیشتر ترانسپورتی در ولایت غزنی خواند و گفت؛ اگرچه تاکنون اعمار این جاده چندین بار به داوطلبی گذاشته شده است که به دلایلی تاکنون تطبیق نشده است؛ اما با توجه به نیازمندی مردم به اعمار این جاده، بایست یک راه حلی معقول و منطقی جستجو شود.

سرک قره باغ- جاغوری در ولایت غزنی به طول هشتاد و پنج کلیومتر، یکی از برنامه های حیاتیِ انکشافی در سطح آن ولایت و خاصتا برای پنج ولسوالی ولایت غزنی محسوب می شود که به دلیل عدم اشتراک شرکت های واجد شرایط در پنج بار پروسه داوطلبی، در طول بیشتر از چهار سال گذشته تطبیق نشده است.

معاون رییس جمهوردر این جلسه نسبت به جایگاه و کارکرد کمیسیون تدارکات ملی نیز گفت که اداره جدید تدارکات هم به لحاظ ساختار و ظرفیت وهم به لحاظ قانون، مقررات و طرزالعملها و هم از جهت تأمین شفافیت هرگز با اداره قبلی قابل مقایسه نیست.

به گفته دانش، در کمیسیون تداراکات جدید که از جانب هیأت رهبری دولت مدیریت می شود، همه موارد به صورت شفاف و دقیق ارزیابی شده و سپس درمورد آن تصمیم گرفته می شود.

معاون رییس جمهور گفت که برخی شایعات که در بیرون مطرح می شود ناشی از عدم اطلاع و سوء برداشت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.