• انتشار: ۹ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۲۸
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 23032
پرینت

دانش، از شرکت های چینی دعوت به سرمایه گذاری در عرصه انرژی کرد

سرور دانش، معاون رئیس جمهور از مرکز ساخت ترانسفرمرهای پرقدرت چین بازدید کرد و از شرکت های چینی خواست تا در زمینه تولید انرژی سرمایه گذاری کنند.

سرور دانش و هیات همراه امروز دوشنبه از مرکز ساخت ترانسفرمرهای پرقدرت کشور چین (TBEA) که در ایالت سین کیانگ موقعیت دارد، بازدید کرده و از نزدیک در جریان کار این شرکت و نیز کاربردهای محصولات آن به خصوص در طرح های برق رسانی قرار گرفت.

معاون رییس جمهوری در این بازدید گفت که دولت افغانستان حاضر است تا زمینه حضور شرکت های چینی در زمینه تولید انرژی را فراهم کند و مشکلات فراروی آنان را بر طرف سازد.

شرکت های چینی هم چنین اعلان آمادگی کردند که حاضراند در تولید انرژی در افغانستان سهم بگیرند. هم اکنون نیز در پروژه های مختلف حضور فعال دارند و خواهان فعالیت بیشتر در این بخش هستند.

به گفته رییس شرکت TBEA در افغانستان با توجه به شرایط خاصی جغرافیایی که وجود دارد، امکان آن هست که تولیدات برق حرارتی، آفتابی و بادی افزایش داده شده و برای تمام رفع نیازمندی های خویش برق ارزان تری بدست بیاورد.

مسؤلان این شرکت می گویند شرکت تی بی ای ای دارای تولید تجهیزات پیشرفته برق حرارتی، بادی و آفتابی و هم چنین تولید کننده ترانسفرمرهای قدرتمند است که قادر است، همزمان به چندین کشور برق را انتقال دهد.

به گفته آنان، این شرکت از مهم ترین شرکت هایی است که در پروژه هایی چون کاسا یکهزار و دیگر پروژه های برق رسانی در آسیای میانه و آسیای جنوبی نقش و سهم عمده خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.