• انتشار: 23 آگوست 2020
  • ساعت: 09:52
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 47551
پرینت

داماد ترامپ برای بهبود روابط کشورهای عربی و اسرائیل به خاورمیانه سفر می کند

گفته می شود داماد ترامپ که مشاور وی نیز هست قرار است برای بهبود روابط اسرائیل با کشورهای عربی در ابتدای ماه سپتمبر به خاورمیانه سفر کند.

مشاور رئیس جمهور امریکا کوشش می کند رابطه میان کشورهای عربی و اسرائیل را بهبود ببخشد.

پورتال آکسیوس با استناد به منبع، اعلام کرد داماد ترامپ در آغاز ماه سپتمبر، برای بهبود روابط خوب میان کشورهای عربی و اسرائیل، به خاورمیانه سفر خواهد کرد.

گفته می‌شود مشاور رئیس جمهور امریکا را در این سفر دستیار ترامپ همراهی خواهد کرد. در این سفر آنها از اسرائیل و همچنین بحرین، عمان و عربستان سعودی دیدن خواهند کرد تا برای مذاکره در مورد پیوستن آنها به توافق برای عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی (امارات) و اسرائیل صحبت و گفتگو کنند.
ممکن است مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری امریکا نیز آنها را همراهی کند. اما کاخ سفید در این باره سخن نگفته است.
پیش از این رویترز گزارش داده بود مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، هفته آینده (۲۴آگست) راهی اسرائیل می‌شود و یک روز بعد وارد امارات متحده عربی خواهد شد.
گفته می‌شود هدف سفر وزیر خارجه امریکا، گفتگو درباره عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات است. علاوه بر این، نمایندگان احزاب در مورد ایران و چین بحث خواهند کرد.
هفته گذشته، اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط به طور کامل توافق کردند. در بیانیه سه جانبه مشترک با ایالات متحده گفته می شود که اسرائیل با توجه به توافق با امارات ، تصمیم خود را برای تمدید حاکمیت خود بر قلمرو کرانه باختری موقتاً به تعویق می اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.