• انتشار: 21 سپتامبر 2015
  • ساعت: 14:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2816
پرینت
حزب وفاق ملی:

داعش یک هیولای تباه کننده و ضد ارزش است/ حزب وفاق اماده مبارزه با داعش است

حزب وفاق ملی اسلامی افغانستان، در پیوند به تحرک های اخیر گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در ولایت ننگرهار می گوید که داعش یک هیولای تباه کننده و ضد ارزش های اسلامی و انسانی است.

بسم الله شیر، رئیس حزب وفاق ملی امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری گفت: این گروه –داعش- تاکنون جنایت های ضد بشری زیادی انجام داده است و حزب وفاق امادگی دارد که از مردم و سرزمین خود دفاع کند.

آقای شیر افزود، “خاموش نشستن در برابر گروه وحشی و دهشت افکن مانند داعش یک کار جبران ناپذیر و فرصت دادن به این گروه و ظلم بر خود است.”

وی اضافه کرد که باید عملیات ها و تحرک های این گروه در نطفه خنثی و از وقوع حادثه های دیگر جلوگیری شود.

گروهی موسوم به داعش در ماه های اخیر دهشت و وحشت های فراوانی در ولایت های جنوبی کشور به خصوص ولایت ننگرهار راه اندازی کرده است.

بر اساس گزارش ها این گروه مانع رفتن به مکتب، زورگیری و جزیه از باشندگان این ولایت شده است.

در پیوند به این رویدادها حزب وفاق ملی از مردم می خواهد که در کنار نیروهای امنیتی کشور قرار گیرد و از خاک و نوامیس خود دفاع کنند.

تحریک های مربوط به گروه داعش، در ولسوالی های ولایت ننگرهار تاکنون حدود ۶۰۰ تن را کشته اند و بیش از ۲ هزار خانوار را بی خانمان کرده است.

برخورد با پاکستان باید قاطعانه باشد

حزب وفاق ملی همچنین می گوید که حکومت باید برخورد قاطعانه ای با حکومت پاکستان و جاسوسانی که با این کشور کار می کند، داشته باشد.

آقای شیر می گوید فشارهای اخیر مردم و دولت بر حکومت پاکستان باعث شد که مقام های ارشد این کشور اظهار تضرع کنند و پیشنهاد صلح دهند.

این اظهارهای اقای شیر در حالی ایراد می شود که چندی پیش، حمله ای بر یکی از پایگاه های هوایی پاکستان صورت گرفت و مقام های پاکستانی سازمان دهی آن را داخل کشور افغانستان عنوان کردند.

آنان گفته بودند که تحریک طالبان پاکستان در داخل خاک افغانستان دستور گرفته اند.

بدین منظور هیئتی به منظور بررسی روابط و علت رویداد اخیر قرار است به افغانستان سفر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.