• انتشار: 29 آوریل 2017
  • ساعت: 13:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20446
پرینت

داعش یکی از رهبران گروه طالبان را در پاکستان کُشت

رسانه های پاکستانی گزارش داده اند که مولوی داود، یکی از رهبران ارشد گروه طالبان در نزدیکی شهر پیشاور پاکستان به هلاکت رسیده است.

طالبان گفته که موتر حامل مولوی داود روز پنجشنبه، هفتم ثور در نزدیکی پیشاور در جاده “پندو” هدف قرار گرفت و در این حمله مولوی داود و راننده‌اش کشته شدند و یک نفر دیگر زخمی شده‌است.

گروه داعش مسولیت این قتل را به عهده گرفته اما نام فرد کشته شده را ذکر نکرده‌است. گروه طالبان درافغانستان درباره کشته شدن این رهبر گروه طالبان اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

یک عضو گروه طالبان در پاکستان گفته که مولوی داود یکی از اعضای برجسته این گروه بوده و رسانه‌های افغانستان از او به عنوان عضو شورای پیشاور پاکستان یاد می‌کردند.

همچنین گفته می‌شود که مولوی داود در زمان حاکمیت گروه طالبان والی این گروه در کابل بوده‌است.

منابع گروه طالبان نیز گفتند که چند روز پیش مردان مسلح ناشناس یکی ازافراد نزدیک به مولوی داود را در همین منطقه کشته بودند.

رسانه‌های پاکستانی نیز گزارش داده که افراد مسلح خودرو مولوی داود را در نزدیک یک کمپ مهاجرین بنام “شمشتو” دیر هنگام شب پنجشنبه هدف قرار دادند.

به گزارش این رسانه‌ها این فرمانده طالبان قبلا توسط دولت پاکستان بازداشت شده و به درخواست حامد کرزی، رئیس جمهوری پشین افغانستان در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ آزاد شد ولی هیج زمان بعد از رهایی در روند صلح شرکت نکرد.

مولوی داود، اولین عضو طالبان نیست که در پاکستان کشته می‌شود. در جنوری سال ۲۰۱۵ میلادی مولوی میراحمد گل هاشمی، والی خود خوانده طالبان برای ولایت ننگرهار در پاکستان کشته شد و در سال ۲۰۱۴ مولوی عبدالرقیب، یک وزیر حکومت طالبان نیز در شهر پیشاور به قتل رسید.

در جوزا سال ۱۳۹۵ وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون در یک حمله هوایی ملا منصور، جانشین ملا محمد عمر، رهبر سابق طالبان را در خاک پاکستان هدف قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.