• انتشار: ۱۷ سنبله ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۳:۰۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2376
پرینت

داعش می گوید ملا دادالله فرمانده ارشد طالبان به این گروه پیوسته است

شورشیان مربوط به گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) مدعی شده اند که ملا منصور دادالله، یک فرمانده ارشد طالبان، به تازگی با این گروه بیعت کرده است.

یکی از حامیان گروه داعش که مدعی است سخنگوی این گروه افراطی می باشد امروز سه شنبه گفت که گروه داعش ملا منصور دادالله را که توسط ۲۱۰۰ سرباز طالب در ولایت زابل مورد حمله قرار گرفته بود نجات دادند.

وی افزود که بیش از ۲۳۰ سرباز داعش از ولایت فراه به سوی ولایت زابل اعزام شدند تا با شورشیان طالب درگیر شده و ملا منصور دادالله را نجات دهند.

وی همچنین مدعی شده است که ملا عبدالمنان، برادر ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان، نیز ترجیح می دهد به گروه داعش بپیوندد تا اینکه با رهبری جدید طالبان ملا اختر محمد منصور بیعت کند.

گرچه این ادعای اخیر گروه داعش مبنی بر پیوستن این فرمانده ارشد طالبان به گروه داعش ممکن است صحت نداشته باشد، اما چندی پیش ملا منصور دادالله در ویدیویی گفته بود که ملا اختر محمد منصور شایستگی رهبری طالبان را ندارد و وی توسط پاکستانی ها به این مقام منصوب شده است.

“جنبش اسلامی افراطی فدایی محاذ” که پس از کشته شدن برادر بزرگتر ملا منصور دادالله شکل گرفت نیز در ویدیوی تبلیغاتی خود از درگیری شدید میان حامیان خود و حامیان ملا اختر محمد منصور خبر داده بود.

در این ویدیو، جنبش فدایی محاذ انتصاب ملا اختر محمد منصور را به عنوان رهبری جدید طالبان محکوم کرده، و وی را دروغگو و مرتد خطاب کردند.

همچنین این جنبش پیش از این گفته بود که ملا محمد عمر رهبری پیشین طالبان توسط ملا اختر محمد منصور به قتل رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.